Sözcü Plus Giriş

Apple ve Google Türk yapımı oyun için devrede

Türkiye'den dünyayı harekete geçirecek uygulama: Online Kafa Topu

Güncellenme: 09:56, 01/06/2015
Apple ve Google Türk yapımı oyun için devrede

Genellikle yabancı ülkelerden çıkan uygulama ve oyunların başarı hikayelerini duymaya alışmışken, ülkemizden de bu konuda başarılı projeler çıkmaya başladı. Artık Türk geliştiricilerinin yaptığı uygulama ve oyunlar da dev teknoloji şirketlerinin ilgisini çeker hale geldi. İzmir'de bulunan yerli yazılım şirketleri İzmo Bilişim ve Netdirekt firmalarının ortak geliştirdiği ‘Online Kafa Topu' adındaki oyun, Apple ve Google'ı harekete geçirdi.

“Online Kafa Topu” oyunu mağazalarda 1 milyon indirme barajını aşınca, Apple App Store'un Orta Doğu Müdürü Youssef Seffar ve Google Türkiye yetkilisi Müge Yılmaz, telefonla Türk şirketlerine ulaştı. Daha sonra İstanbul'da şirket yöneticileriyle görüşen her iki dev teknoloji firma yetkilisi de oyunun farklı dillere çevrilmesini önerdi ve bazı tavsiyelerde bulundu.Türk geliştiriciler oyunun kısa sürede popüler olduğunu ve bağımlılık yaptığını söyleyerek, “Oyun üzerinde yaklaşık 1,5 sene çalıştık. Online olarak tüm dünyada oynanacak global bir oyun yapmayı amaçladık. Apple ve Android cihazlarında birbirleri arasında da oyunu oynayabilmesi, oyunun hızla popüler olmasını sağladı” dedi.

Avrupa ve Ortadoğu ilk hedefler arasında

Şuan için Türkçe ve İngilizce dil desteği sunan oyun, Türkiye, Azerbaycan ve Almanya'dan oyuncuları bulunuyor. Yakın zamanda, Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri için de eklenecek yeni diller ile burada yer alan ülkelerden yeni oyuncular kazanmayı amaçlanıyor.

Yatırım Teklifleri Geliyor

Oyunun hızla popüler olmasından sonra yurt içi ve yurt dışından yatırım teklifleri aldıklarını belirten şirket yöneticileri, şuan için böyle bir beklenti içinde olmadıklarını ve oyunun yabancı ülkelerde de popüler olmasına odaklandıklarını söyledi.

Oyunun Android versiyonu için buradan, iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yayınlanma Tarihi:13:15,