HTC One (M9) Hima’nın özellikleri sızdı

Geçtiğimiz aylar içinde farklı yerlerde parça parça ortaya çıkan HTC One (M9) Hima’nın özellikleri tümüyle internete sızdı.

HTC One (M9) Hima’nın özellikleri sızdı

HTC'nin başarılı giden One serisi için hazırladığı yeni amiral gemisi HTC One (M9) Hima’un bütün özellikleri upleaks hesabı tarafından yayımlandı. Buna göre 5 inç IPS ekrana sahip olan Hima'da 1080p çözünürlük bulunacak. Arka kısmında 20.7 MP kamerası olacak Hima çift LED flaş desteği ile gelecek. Lakin hala 4K video desteği olup olmadığı bilinmiyor. Ön tarafta ise 4 MP UltraPixel kamera olacak. Bu kameranın M8'dekiyle aynı olması bekleniyor.

Hima'nın içerisinde 64-bit Snapdragon 810 işlemci yongası olacak. Yonga içerisinde dört çekirdekli 2.0 GHz Cortex-57 ve dört çekirdekli 1.5 GHz hızında Cortex-A53 işlemciler bulunacak. 3GB DDR4 belleğin olacağı telefonda ayrıca Aderno 430 GPU da grafiksel destek sağlayacak. HTC yeni telefonu 32 GB ve 63 GB'lık seçeneklerle sunacak ve kutusundan Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ve Sense 7.0 arayüzü ile çıkacak.

Daha öncesinden resmi görseli olduğu iddia edilen bir fotoğrafta Hima'nın BoomSound hoparlörlere sahip olduğu görülmüştü. Cihazın LTE 6 desteğine sahip olacağı ve 300 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme hızına ulaşacağı da bir başka bildirilen özellik. Yan tarafta ise bir microSD kart yuvası olacak.

Hima'nın bataryası 2849 mAh gücünde olacak lakin bir ömür biçmek için henüz erken.

Upleak'in haberine göre HTC One (M9) Hima'nın üç farklı versiyonu bulunacak. UHL modeli Asya, Avrupa, Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Türkiye, Çin (Ana kara), ABD, Kanada, Güney Amerika'da; WHL versiyonu Sprint ve China Telecom'da ve WL versiyonu Verizon'da satılacak.

Öte yandan model numarası göz önüne alınmaksızın cihazdaki aksesuarlar aşağıdaki gibi olacak:

HTC DotView 2 (daha fazla renk seçenği ile)
Clear Case
Stand Case
Waterproof Case
Waterproof Headset
Headset 2015
HTC BoomBass WiFi destekli
Screen Protector

HTC 1 Mart'ta One (M9) Hima'yı resmi olarak tanıtacak.

Loading...