Sözcü Plus Giriş

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi versiyonu iOS 9'un son kullanıcıların indirebilmesine olanak tanınan ilk Beta'sı 9 Temmuz'da kullanıma sunulmuştu. İşletim sisteminin ikinci Beta versiyonu da artık indirilebiliyor. İstenyenler ikinci beta sürümü de deneyebiliyor.

Akıllı Telefon sitesinin haberine göre yeni iOS Beta versiyonunda kullanıcıların mobil cihazlarındaki içerikleri iTunes kütüphanesi üzerinden WiFi aracılığıyla diğer kullanıcılarla paylaşabilmesini sağlayan Home Sharing özelliği geri dönüyor. Eller serbest modu simgesi üst kısma konumlandırılmış vaziyette. Ses butonlarının fotoğraf çekimi için kullanılabilmesi önemli bir detay. Kısa süre önce duyurulan iPod Touch modellerine destek geliyor. iPad kullanıcılarının ekranda aynı anda iki uygulama çalıştırmasına olanak tanıyan özellik Picture-in-Picture modunda da çalıştırılabiliyor. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yapılmış görünüyor.

İşletim sistemi hala Beta aşamasında olduğu için kullanım sırasında çeşitli sorunlar yaşanması olası. İkinci iOS 9 Beta sürümünü test etmek istiyorsanız buradan Apple ID'niz ile giriş yapmanız yeterli.