İnternette 20 kat daha hızlı gezmenizi sağlayacak bir tarayıcı geliyor

Google, Apple, Microsoft ve Mozilla; web sitelerini çok daha hızlı açabilen bir tarayıcı için güçlerini birleştiriyor.

İnternette 20 kat daha hızlı gezmenizi sağlayacak bir tarayıcı geliyor

Şu an internet hızınız ne kadar çok olursa olsun mevcut tarayıcıların sayfa yükleme hızı, internet gezintinizi kısıtlayabilir. Bunun önüne geçmek için ise teknoloji devleri yeni bir tarayıcı ve kodlama dili geliştirmenin peşinde.

Dünya'nın en büyük yazılım şirketleri olan Google, Apple, Microsoft ve Mozilla aynı zamanda en çok kullanılan internet tarayıcılarının da geliştiricileri konumunda; ancak Safari, Chrome, Firefox ya da Internet Explorer gibi tarayıcılar kullandıkları JavaScript dili nedeniyle sayfaların geç yüklenmesine neden olabiliyor.

SEKTÖRÜN DEVLERİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

tr.fobito‘nun haberine göre bu durumun ortak bir şekilde önüne geçmek isteyen bu şirketler Bytecode isminde yeni bir dil oluşturarak çok daha hızlı, yeni bir tarayıcı geliştirmeyi planlıyor.

Bu dört büyük şirketin en iyi geliştiricileri bir araya gelerek WebAssembly ile birlikte farklı bir Bytecode geliştirerek internet tarayıcılarının sayfa yükleme ve gezinme hızının günümüze oranla 20 kat daha hızlı olması için çalışacaklar.

Bu dört büyük şirketin oluşturacağı Bytecode, üzerinde yapılacak geliştirmeler sayesinde standart web uygulamalarını çok daha hızlı bir şekilde çalıştıracak.

İnternet gezinti hızınızı artıracak ve sayfa yüklemeleri esnasında aktarılan veri boyutunu azaltacak olan, bu sayede de internet kotalarının daha uzun süre dayanmasını sağlayacak olan bu tarayıcının ne zaman piyasaya sunulacağı ise bilinmiyor.

Loading...