Sözcü Plus Giriş

Dünyanın en popüler akıllı telefon modeli olan iPhone bazen kullanıcılarını çıldıtıyor. iPhone’daki mavi ekran hatasından sonra bu sefer de yeniden başlatma sorunu ortaya çıktı. İlk olarak iPhone 5S’te görüldüğü düşünülen yeniden başlatma sorununun daha sonra farklı iPhone ve iOS sürümlerini kullananlarda da yaşandığı ortaya çıktı.

Apple’ın destek birimi her ne kadar sorunun cihazdaki iOS sürümünün güncellenerek çözülebileceğini belirtse de pek çok kullanıcı bunu denediklerini halde sorunun devam ettiğini söylüuyor.

Twitter'dan önce Tumblr'da ‘iPhone keeps restarting' etiketiyle yaşadığı sorunları dile getiren çok sayıda kullanıcı, biraz mizahi yolla biraz da öfkeyle soruna tepki gösteriyorlar. Şimdiye kadar cihazların yeniden başlama sorunuyla ilgili 400'den fazla içeriğin girilmesi, olayın yaygın bir yazılım sorunu olduğunu ortaya çıkarıyor. Bu hatanın tam olarak ne zaman stabil olarak giderileceği hakkında kesin bir bilgi yok. Kullanıcıların tek yapması gereken güncellemeleri zaman zaman kontrol etmek.

KAYNAK: Akıllı Telefon

Yayınlanma Tarihi:14:24,