Sözcü Plus Giriş

Karşınızda çift ekranlı UMI ZERO 2!

Çift ekrana sahip olan YotaPhone 2’ye güçlü bir rakip geliyor. Performansı ve tasarımıyla ses getirecek olan UMI ZERO 2, piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Güncellenme: 14:21, 16/07/2015
Karşınızda çift ekranlı UMI ZERO 2!

Yota’nın akıllı cep telefonu projesi birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Biri arkasında diğeri önünde olmak üzere iki ekrana sahip olan akıllı cep telefonunda e-mürekkep teknolojisinden faydalanılmış ve bu nedenle az ışık kullanarak daha az enerji harcıyor. Android işlerim sistemi sahip olan telefonunun iki taraflı olmasının avantajı ise bir tarafında işlerinizi yürütüyorken diğer tarafta herhangi bir pil kaybının olmaması.

YotaPhone 2‘nin özelliklerinden oldukça üstün bir rakibi piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Tıpkı YotaPhone'da olduğu gibi ön yüzünde normal ekran ve arkasında e-ink ekrana sahip olan cihazda 5,2 inçlik Full HD ekranın yer alacağı iddia edilen bilgiler arasında. MediaTek MT6752 çipsetten gücünü alacağı söylenen ZERO 2'de 3 GB RAM ve 16 GB dahili depolama kapasitesinin bulunacağı belirtilmiş.

Arka 13 mp, ön ise 8 mp çözünürlüğünde kameranın yer alacağı da söylenenler arasında. E-ink ekranın özellikleriyle ilgili ise henüz kesinleşmiş birşey yok. bir bilgi bulunmuyor. Yayınlanan tek resmi görseli dışında hakkında herhangi bir açıklama bulunmayan cihazın yakında detaylı olarak tanıtılması bekleniyor.

KAYNAK: Akıllı Telefon

Yayınlanma Tarihi:14:18,