Sözcü Plus Giriş
Düşük internet hızlarında daha iyi bir deneyim sunan ve cep telefonlarında Facebook'a hızlı erişim sağlayan Facebook Lite artık Türkçe.

Özellikle mobil internet veri paketleri sınırlı olduğu için ve ülkemizdeki internet hızı çok da stabil olmadığından zaman zaman yavaşlamalar yaşıyor ve en sevdiğimiz sosyal ağ hesabımıza erişmekte güçlük yaşıyoruz.

Bu durumun önüne geçmek ve daha rahat bir kullanım deneyimi sunmak için geliştirilen Facebook'un Facebook Lite uygulaması düşük internet hızlarında daha rahat kullanım sunmak ve daha hızlı sayfa yüklemesi gerçekleştirmek için piyasaya sunulmuş ve özellikle Türkiye gibi internet hızı düşük olan ülkelerde çok beğeni toplamıştı.

Fobito‘nun haberine göre bu yılın başlarında tanıtılan ve Haziran ayında piyasaya sunulan Facebook Lite uygulamasının bugün ise Türkçe sürümü indirilebilir olarak uygulama mağazalarındaki yerini aldı.

DAHA AZ VERİ İLE DAHA HIZLI

Normal Facebook uygulamasından çok bir farkı olmayan ve haber kaynağı, fotoğraflar, durum güncelleme imkanı ve bildirimler gibi temel Facebook unsurlarını içinde barındıran Facebook Lite, daha az veriye ihtiyaç duyduğundan daha hızlı yükleniyor.

Henüz yeni bir uygulama olduğunu söyleyebileceğimiz Facebook Lite uygulaması, 3G bağlantınız olmadan, sadece 2G ile ya da stabil olmayan internet erişimi ile de gayet stabil çalışıyor; üstelik 1 MB kadar olan dosya boyutu ile telefonunuzda yer de kaplamıyor.
Facebook Lite'in Türkçe sürümünü Android cihazınıza indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more