Microsoft Türkiye’den açık fikirler yarışması

Türkiye’nin bilişim gücü Microsoft, yaratıcı düşünceyi desteklemeye devam ediyor.

Microsoft Türkiye’den açık fikirler yarışması

Farklı cihazlarda kullanılan tüm farklı yazılım platformlarını desteklemeyi ana hedefi olarak belirleyen Microsoft, Microsoft Türkiye Azure bulut platformunda Android ve iOS mobile uygulama geliştirme yarışması “Açık Fikirler”i hayata geçirdi.

Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Microsoft Türkiye Bulut ve Rekabet Programları Genel Müdür Yardımcısı Onur Koç, “Microsoft olarak bulut stratejimizin en önemli parçası farklı cihazlarda kullanılan tüm farklı yazılım platformlarını desteklemek. Türkiye'de ve dünyada Microsoft Azure bulut platformu sadece Windows yazılım geliştiricilerinin değil, iOS ve Android yazılım geliştiricilerinin de kullandığı bir bulut platform haline geliyor. Bu, Microsoft'un değişen yüzü ve bizim için çok önemli. Bu amaçla düzenlediğimiz bu yarışmaya tüm iOS ve Android geliştiricileri bekliyoruz” dedi.

Uygulama geliştiricilerin 23 Şubat ve 23 Mayıs tarihleri arasında başvurabildiği yarışmaya katılmak için Android veya iOS platformu kapsamında yazılan veya hâlihazırda bulunan uygulamanın servislerinin Azure'da host edilmesi gerekiyor.

Loading...