Samsung’dan yeni işlemci

Samsung yeni amiral gemisi modeli ve diğer üst modellerinde bu işlemciye yer verebilir.

Samsung’dan yeni işlemci

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, MWC 2015’in başlamasına az bir süre kala yeni bir işlemci duyurusuyla geldi. www.samsung.co.kr sitesinde yer verilen bilgilere göre firma, sektördeki ilk 14nm 3D FinFET tabanlı Exynos 7 işlemcisi ile bu sene çok iddialı. Söylenenlere göre bu işlemci, önceki seriyle mukayese edildiğinde %20 daha hızlı çalışıyor, %35 daha az enerji tüketiyor ve verimlilik düzeyi de %30 daha fazla.

Biraz geriye gittiğimizde, Qualcomm’un yeni çipseti Snapdragon 810’da ısınma sorunlarının olduğuna dair iddialar gündeme gelmiş, bu esnada Samsung’un da yeni amiral gemisi modeli Galaxy S6’sında kendi Exynos işlemcilerine ağırlıkla yer vereceği söylenmişti. Qualcomm, Snapdragon 810’larda sorun olmadığını bildirirken öte yandan Snapdragon 810’ların 801 serisinden daha serin çalıştığı da belirtilmişti.

Yeni belirtiler ise, 1 Mart’ta Samsung’un gerçekleştireceği Unpacked 2015 etkinliğinde yeni işlemcisini de duyuracağı yönünde. Yani Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’te büyük ihtimalle bu yeni Exynos işlemciye yer verilecek.
Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

Loading...