Apple’dan Taylor Swift açıklaması

Apple'a sitem eden Taylor Swift'e cevap gecikmedi.

Apple’dan Taylor Swift açıklaması

Apple’ın yeni platform için müşterilere tanıdığı üç aylık ücretsiz deneme süresi boyunca şarkıcılara, yapımcılara ve söz yazarlarına herhangi bir ödeme yapmayı kabul etmemesini sert bir dille eleştiren Swift’e Apple’dan yanıt gecikmedi. Apple’ın başkan yardımcısı Eddy Cue Twitter’dan Taylor Swift’e seslendi:

“Seni duyduk Taylor”

“Apple Music, kullanıcının deneme süresinde de müzisyenlere ödeme yapacaktır. Apple daima müzisyenlerin telifinin ödendiğinden emin olacaktır. Seni duyduk Taylor ve indie sanatçılar. Sevgiler, Apple.” Taylor Swift de Cue’nun tweet’ine teşekkür eden bir tweet yazdı: “Rahatlamış ve mutluyum. Desteğiniz için teşekkürler. Bizi duydular.”
TAYLOR SWIFT NE İSTEMİŞTİ?

Apple Music’in deneme süresi boyunca şarkıların dinlenmesinden hiçbir şekilde gelir elde edemediklerini ifade eden Swift, yazdığı açık mektupta Apple’ın bu uygulamasını ‘Adil değil’ sözleriyle eleştirdi. Apple’ın bu tür masrafları karşılayabilecek güçte bir şirket olduğunu belirten Swift, “Tarihi boyunca cömertliğiyle bilinen bu şirketin son kararı karşısında şok oldum ve hayal kırıklığına uğradım” dedi. “Yazdıklarım şımarık bir çocuğun şikâyetleri değil” diyen Swift, kendi çevresindeki tüm sanatçıların da Apple’ın bu tutumundan rahatsız olduğunu savundu ve “Ancak konuşmaya çekiniyorlar çünkü hepimiz Apple’a büyük saygı duyuyoruz. Apple’ın ne kadar akıl almaz bir biçimde başarıya ulaştığını hepimiz biliyoruz. Bu muhteşem şirketin sanatçılara, söz yazarlarına ve yapımcılara üç aylık deneme süresi boyunca gerekli ödemeleri yapacak güçte olduğunu da biliyoruz” diyen Swift, sözlerine “Üç ay hiç para almandan geçirilmesi için çok uzun bir süre. İnsanlardan karşılıksız emek istemek de adil değil” diye devam etti.

Loading...