Sözcü Plus Giriş

Telefonunuzun kendisinde ya da kullandığınız uygulamaların çoğunun içeriğinde belli bir uygulamayı şifrelemek için kullanabileceğiniz bir özellik bulunmuyor ama Google Play Store'dan indireceğiniz basit bir uygulama ile Android telefonunuzdaki tüm uygulamalara şifre koymanız mümkün. Örneğin WhatsApp gibi özel konuşmalarınızı içeren bir uygulamaya şifre koyarak ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz.

Bu linke tıklayarak sayfanın en sonundaki butondan telefonunuza indirip kurabileceğiniz Smart AppLock isimli uygulama, diğer uygulamalarınız şifrelemek için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri

Android cep telefonunuza Smart AppLock uygulamasını kurduktan sonra yüklediğiniz anda gelen varsayılan şifre 7777'yi girerek uygulamayı açın.

Uygulamanın ayarlar bölümünden şifre ve desen sekmesine dokunarak istediğimiz şifreyi girip varsayılan şifreyi değiştirmek için kendi şifremizi oluşturdukta sonra Uygulamalar sekmesinde yer alan + butonuna dokunup WhatsApp'ı ya da istediğimiz bir başka uygulamayı deçiyoruz.

Bu uygulamayı seçtikten sonra dilersek WhatsApp'ın yanında beliren FAKE butonunua dokunarak uygulamanın şifresiz çalıştırıldığında sahte bir hata vermesini sağlayabilirsiniz.

Son güncelleme: 17:51 22.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more