Sözcü Plus Giriş

Yandex Hıdırellez’i unutmadı

Yandex Hıdırellez'e özel çalışma yaptı.

Güncellenme: 07:25, 06/05/2015
Yandex Hıdırellez’i unutmadı

Yandex, Hıdırellez için özel olarak tasarladığı ana sayfası ve ilgili arama sonuçlarında kullanıcılara başka hiçbir yerde bulamayacakları bilgileri ve ilgili etkinliklerin takvimini sunuyor. Kullanıcılar ayrıca Hıdırellez dileklerini Yandex arama sonuçları sayfası üzerinde çizdikten sonra, isterse sosyal ağlarda paylaşabiliyor.

Türkiye'ye özgü hizmet ve özellikleri ile öne çıkan Yandex, kullanıcılarına alışılmadık bir Hıdırellez deneyimi sunuyor. Türkiye'de insanlar için özel bir önemi olan Hıdırellez günü için farklı bir sayfa hazırlayan Yandex, kullanıcıları Hıdırellez ile ilgili detaylı ve çok bilinmeyen bilgilerle buluşturmanın yanı sıra Mayıs ayı içerisinde düzenlenecek ilgili etkinliklerden de haberdar ediyor.

Yandex'in Hıdırellez için tasarladığı özel sayfaya Yandex ana sayfası üzerinde yavaşça kanat çırpan kelebeğe fare imleci ile dokunulduğunda erişilebiliyor. İlgili arama sonuçlarında ise kullanıcılar Hıdırellez gelenekleri ile ilgili sadece Yandex'te bulabilecekleri içeriklere ve etkinlik takvimine erişebilmelerinin yanı sıra, isterlerse Hıdırellez'e özel dileklerini çizebiliyor ya da hazır çizim dileklerden seçim yapabiliyor. Çizilen veya seçilen dilekler sosyal ağlarda da paylaşılabiliyor.