Sözcü Plus Giriş
GALERİ En 'meşhur' hayalet fotoğrafları! 18 Haziran 2015 05:52
1 1880 yılında yapılmış olan New York'taki ev 2010 yılından beri satılık. Uzun süredir satılık olan ve çok düşük fiyatlı olmasına rağmen satılamayan evle ilgili ürkütücü iddialar ortaya atılıyor.
2 Eski bir rahip tarafından yapılan evin son sahipleri de 5 yıl önce esraringiz bir biçimde evden çıktılar
3 105 bin dolara satışta olan ev New York'taki tarihi bir köşk için çok ucuz bir rakama satılmasına rağmen beş yıldır kimse almıyor.
4 Japonya'da çekilen küçük bir kız çocuğunun fotoğrafında, arkada gözüken bir çift siyah bot tartışma yarattı.
5 Japonya’nın Kanagawa ilinde çekilen ve Reddit’e yüklenen bir fotoğraf, sosyal medyada hakkında en çok konuşulanlar arasına girdi. Fotoğrafta, küçük bir kız çocuğunun arkasında bir çift siyah bot gözüküyor.
6 Daily Mail’de yer alan habere göre, fotoğrafın paylaşıldığı andan itibaren birçok sosyal medya kullanıcısı, botların neden orada olduğu konusunda düşüncelerini ifade etti.
7 Botların bir “samurayın hayaletine” ait olabileceğini belirten kullanıcılar, fotoğrafın çekildiği bölgeye yakın konumda bulunan samuray mezarlığına dikkat çekti.
8 Fotoğrafı Reddit’te paylaşan ‘Obiaruf’ adlı kullanıcı, fotoğrafı arkadaşının çektiğini belirtirken, görüntü üzerinde herhangi bir fotoşop hilesi uygulanmadığını vurguladı. ‘Obiaruf’, “Bunun herhangi bir şey olduğunu söylemiyorum yalnızca gerçekten vücudu olmayan botlar ve bacaklara benziyor” ifadesini kullandı. Fotoğrafı çeken kişi ise o anda küçük kızın arkasında hiç kimsenin yer almadığını savunuyor.Bu fotoğrafta ise küçük kızın arkasındaki botlar gözükmüyor.
9 Hayaletler, gaipten gelen sesler, insanoğlunun her zaman ilgisini çekmiştir. İşte "en meşhur" hayalet fotoğrafları...
10 Bilimadamları, bu fotoğraflardaki görüntülerin sadece zihnimizde şekillendirildiğini söylüyor...
11 İnsan gözünün ne kadar kolay kandırılabildiğini bu galerimizde göstermiştik. Şimdi biraz daha farklı bir "ilüzyon" söz konusu. Hayaletler, gaipten gelen sesler, insanoğlunun her zaman ilgisini çekmiştir. İşte "en meşhur" hayalet fotoğrafları... Bilimadamları, bu fotoğraflardaki görüntülerin sadece zihnimizde şekillendirildiğini söylüyor...
12 İnsan gözünün ne kadar kolay kandırılabildiğini bu galerimizde göstermiştik. Şimdi biraz daha farklı bir "ilüzyon" söz konusu. Hayaletler, gaipten gelen sesler, insanoğlunun her zaman ilgisini çekmiştir. İşte "en meşhur" hayalet fotoğrafları... Bilimadamları, bu fotoğraflardaki görüntülerin sadece zihnimizde şekillendirildiğini söylüyor...
13 San Antonio, Teksas'taki bu tren yoluyla ilgili efsaneye göre, okula giden çocukların olduğu bir araç, trenin altında kalır. Hayatını kaybeden çocukların artık bu noktada "dolaştığı" rayların üzerinde kalan araçları "ittikleri" iddia ediliyor... Bir grup genç de bu iddiayı araştırmak için olay yerinde fotoğraf çektiklerinde, ortaya bu kare çıkmış.
14 17 Ağustos 1997 yılında çekilen bu fotoğraftaki yaşlı bayanın arkasındaki silüetin, 1984 yılında hayatını kaybeden kocası olduğu iddia ediliyor..
15 Yaşlı çiftin siyah beyaz fotoğraflarındaki görüntüleri de bu iddiayı destekler gibi...
16 Bu kareyi görüntüleyen fotoğrafçıya göre, fotoğraf çekildiği anda kapıda veya binanın içerisinde kimse yoktu.
17 1982 yılında fotoğrafçı Chris Brackley, St. Botolph Kilisesi'nde bu kareyi görüntüledi. Sağ üst köşedeki şekil, bir kadın formunu andırıyor.
18 17 yaşında hayatını kaybeden kızının mezarını ziyaret eden bayan Andrews, fotoğrafı çektiği sırada mezarda ya da yakınlarında hiçkimsenin olmadığını iddia ediyor.
19 İngiltere'deki bir kilisede çekilen bu fotoğraf, uzmanlarca incelenmiş ve üzerinde herhangi bir oynama yapılmadığı sonucuna varılmış.
20 1924 yılında James Courtney ve Michael Meehan adlı iki denizci, SS Watertown gemisinin kargo bölümünü temizlerken zehirli gazdan hayatını kaybeder. Tayfalar, iki denizcinin cesedini Meksika körfezi civarında suya "gömerler". Sonrasında gemideki herkes Courtney ve Meehan'ın yüzlerini denizde gördüğünü söylemeye başlar. Geminin kaptanı Keith Tracy, karaya çıktığında bir fotoğraf makinesi satın alır. Gemi tekrar denize açıldığında da, bu kareyi fotoğraflar...
21 Şikago yakınlarındaki bir mezarlıkta araştırma yapan "Hayalet Araştırma Derneği" bu fotoğrafı çekti.
22 1996 yılında Ike Clanton, kovboy tarzı giyinmiş arkadaşının fotoğrafını çeker. Sonradan fotoğrafı incelediklerinde, arka planda "orada olmaması gereken" gizemli bir şekil görürler...
23 1959 yılında annesinin mezarını ziyarete giden Mable Chinnery, kocasının bu fotoğrafını çekerken, arabanın arka koltuğunda kimse olmadığına dair yemin ediyor.
24 1966 yılında bir rahip tarafından çekilen bu fotoğraf, "hayalet fotoğrafları" alanında en meşhurlardan biri oldu.
25 1. Dünya Savaşı'nda İngiliz ordusunda hizmet veren Freddy Jackson, bir uçağın pervanesinin çarpmasıyla hayatını kaybeder. Jackson'ın ölümünden 2 gün sonra bu fotoğrafı çektiren arkadaşları, şaşırtıcı bir şekilde Jackson'ın silüetinin de fotoğraf karesinde yer aldığını gördüler.
26 1891 yılında çekilen bu fotoğraftaki şekilin, o gün cenaze töreni yapılan Lord Combermere olduğu iddia ediliyor.
27 İşte en bilinen ve tanınan hayalet fotoğrafı: "The Brown Lady". İngiltere'de 1936 yılında çekilen bu karede görülen kadın silüetinin, 18. yüzyılda yaşamış olan Charles Townshen'in karısı Lady Dorothy Townsend'e ait olduğu söyleniyor.
28 Otomobil camındaki şekil bir yansıma mı, yoksa gerçek bir hayalet mi?..
29 Penceredeki şekil, küçük bir erkek çocuğa benziyor.
30 Büyütülmüş fotoğrafta neredeyse yüz hatları seçilebiliyor.
31 Bir müzik grubunun çekimlerinden biri olan bu karede, daire içine alımış figürün, trafik kazasında hayatını kaybetmiş bas gitarist Jimmy olduğu iddia ediliyor.
32 Amerikan iç savaşının en kanlı anlarının yaşandığı Gettysburg'da çekilen bu fotoğraftaki figür, bir askere benziyor.
33 Fotoğraftaki evin olduğu yerde, geçmişte "cadılık" iddiasıyla suçlanan kadınlar idam edilmiş
34 2004 yılında çekilen bu fotoğraftaki silüetin, 2001 yılında fotoğrafın çekildiği parkta hayatını kaybeden Florence Bristow'a benzediği söyleniyor.
35 Bu karedeki şekil makine hatası mı, yoksa bir hayalet mi? Görüntü, bir mahkeme salonundaki güvenlik kamerasınca kaydedilmiş...
36 2003 yılında çekilen fotoğrafta, yatakta yatar gibi görünen şeklin, 19. yüzyılda aynı evde hayatını kaybetmiş olan Claude Worley olduğu söyleniyor.
37 Claude Worley, tren çarpması sonucu yaralanmış ve fotoğrafta görülen yatakta hayatını kaybetmişti.
38 Queen Mary gemisi, "hayaletli gemi" sıralamalarında her zaman en üstlerde yer alıyor.
39 Artık sadece bir otel olarak kullanılan gemi, Atlantik Okyanusu'nu 1000'den fazla kez geçmiş, bu seyahatlerinde 50'den fazla kişi, gemide hayatını kaybetmişti.
40 2. Dünya Savaşı sırasında asker taşımak için kullanılan geminin adı "The Gray Ghost" (gri hayalet) olarak değiştirilmiş, o dönemde başka bir gemiyle çarpışıp batmasına sebep olmuştu. Bu görüntüler, gemideki güvenlik kameralarına takılanlardan sadece bazıları...
41 1997 yılında çekilen bu fotoğrafa dair çok fazla bilgi olmasa da, fotoğrafta görülen şeklin, çekim anında orada olmadığı iddia ediliyor.
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59