Sözcü Plus Giriş
GALERİ Yaşamaları mucize olan insanlar 23 Mayıs 2015 06:37
1 Çinli bir adam hastaneye getirildiğinde bu görüntüsü ile herkesi şaşırttı.
2 Çivilerin başları açıkça dışarıdan bile görünürken doktorlar Çinli adamın röntgenini çekti ve 3 koca çivi ile karşılaştı.
3 Hemen ameliyata alınan adamın başındaki çiviler teker teker çıkarıldı.
4 Yapılan araştırmada Çinli adamın evini tamir ederken çivi tabancası ile yaralandığı ortaya çıktı.

Başına çakılan çivilerden 2 gün sonra haberdar olan adamın şimdi sağlığı gayet yerinde...
5 Bu fotoğraflar İran'ın Farashband bölgesinde Dezhgah adlı bir köyde çekildi.
6 Amoo Hadji, tam 60 yıldır suya dokunmadan yaşıyor.
7 80 yaşındaki adam, küller içerisinde ilkel bir hayat sürüyor.
8 İran kaynaklı bir haber ajansı, ne banyo yapan ne de tıraş olan Hadji'nin hayatını görüntüledi.
9 Etraftan topladığı gübreleri yakan Hadji,
10 akşamları ise bir barakanın içinde kalıyor.
11 Meksika'dan El Salvador'a doğru balık avlamak için açılan ve bir yıl boyunca Pasifik okyanusunda kaybolduktan sonra bulunan Jose Salvador Albaniaga'nın ilk fotoğrafları dünya basınında yer aldı.
12 Albaniaga'nın fotoğrafları, ABD'li oyuncu Tom Hanks'in 'Cast Away'deki rolündeki halini akıllara getirdi.
13 Aralık 2012 yılında yaşı 15 ile 18 yıl arasındaki balıkçı arkadaşıyla okyanusa açılan Albaniaga, kaybolduktan 3 veya 4 hafta sonra arkadaşının öldüğünü, kendisinin de hayatta kalmak için çiğ balık ve martı eti yediğini belirtti.
14 Hayatta kalmak için deniz kaplumbağalarının kanını ve kendi idrarını içtiğini de açıklayan Albaniaga, "Yaşıyorum, yaşıyorum ve buna inanamıyorum" dedi.

Dünyanın en büyük okyanusunda sürüklenirken bulunan ve Marshall Adalarına getirilen "Pasifik'in Mucize Adamı' Albaniaga, yolculuğu hakkında gelen soru için...

"Yolculuğum hakkında pek fazla şey hatırlamıyorum. Herşey tek bir düşüncede birleşti: Deniz ve deniz" cevabını verdi.
15 Gözü yok ama görüyor: Ben Underwood isimli bu adamın gözleri üç yaşındayken alınmış.
16 Kanser teşhisi konan genç adam gözleri olmadığı halde aynı yunus balıkları gibi kendi kendine geliştirdiği özel bir yetenekle görmeyi başardı. Sese dayalı görme duyusu geliştiren bu adam en mucizevi insanlar listesinin ilk sırasında yer alıyor.
17 Soğuğu hissetmiyor: Hollanda'da yaşayan Wim Hof 'buz adam' olarak da anılıyor. Buzun altında yüzebiliyor ve buz dolu bir varilin içinde saatlerce kalabiliyor.

Mt Blanc dağına bile çok kısa bir sürede tırmanan 48 yaşındaki Wim Hof, bu konuda dünya rekorlarına da imza attı.
18 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama kabiliyetiyle algılayan bu bionik adam ilginç bir işlem yeteneğine sahip.
19 Aynı zamanda dil yetenekleri de bulunan Daniel Tammet, çok hızlı bir biçimde ve hiç zorlanmadan lisan öğrenebiliyor.
20 Unutmayan kadın: Nörobiyoloji uzmanı Jim McGaugh altı yıl önce ilginç bir vakayla karşılaştı. 40 yaşında evli bir kadın 'yaşadığım hiçbir şeyi unutmuyorum' iddiasıyla uzmana başvurdu. Yapılan araştırmalar sonunda kadının gerçekten hiçbirşeyi unutmadığı ortaya çıktı.
21 Kadının son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. AJ kod adı verilen kadın 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.
22 İnanılmaz ısı enerjisi yayabiliyorlar: Uzmanlar son yirmi yıldır budist rahiplerin özellikleri üzerinde çalışıyor.
23 Özel bir meditasyon tekniği kullanan bu rahipler 'Turn-mo' adı verilen bir meditasyon tekniğiyle metabolizma hızlarını yüzde 64 oranında düşürebiliyorlar. Aynı zamanda vücut ısılarını da 17 derece kadar arttırma gücüne sahipler.
24 Acı hissetmeyen adam: Tim Cridland isimli bu adam acı hissetmiyor. Kendini kılıçla kesen ve çivi yatağı üzerinde yatabilen bu adam hiçbir şekilde acı hissetmiyor.
25 Doğuştan böyle bir mutasyona sahip olan Cridland'in beyne giden acı reseptörleri yok.
26 Helikopter gücüyle el çırpabiliyor: Çinli Zhang Quan sahip olduğu özellikle rekorlar kitabına bile girmeyi başardı. 70 yaşındaki bu adam 107 desibel gücüyle el çırpıyor. Bu seviye de helikopterden çıkan ses gücüne oldukça yakın.
27
28