Sözcü Plus Giriş
DİNÇER GÜNER

Kova Burcu’nda Dolunay

26 Temmuz 2015

31 Temmuz saat 13:42'de Kova Burcu'nda bir Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay zamanı gökyüzünde Dubhe  Yıldızı, Merkür ile birlikte etkin olacak. Dolunay'ın etkisi yaklaşık 15 gün kadar sürecek. Kova Dolunayı semboliğinde,  bireysel hak ve özgürlükler, toplumun çıkarları, azınlıklar, parlamento, bilim ve teknoloji ile ilgili yeni icat ve gelişmeler, sivil toplum kuruluşları, grevler, isyanlar, özgürlük, bağımsızlık, yüksek frekans, havacılık, uzayla ilgili konular, yüksek ölçekli rüzgarlar, şimşek, yıldırım gibi konular bulunmaktadır.
Dubhe yıldızı ise, düşmanca yıkıcılık, zorlayıcı, sevgi dolu duygular, ruhsal güç, kibir demektir. Kibirle başlayan her türlü eylemin zarar getireceğine işaret etmektedir. Hatta ayı yavrusunu severken öldürür diyebiliriz bu yıldız için. Bu yüzden sevgimizi gösterirken biraz dikkatli olmamız gerekmektedir.

 

TOPLU ÖLÜMLER OLABİLİR

 
Bu Dolunay Türkiye'nin doğum haritasında 8. ev dediğimiz noktaya düşmekte. 8. ev borçlar, faiz oranları, bankalar, krediler, ölümler, yer altı hareketleri demektir. Bu dolunay zamanı özellikle bankalarla ilgili yeni düzenlemeler, faiz oranlarında hareketlenmeler, ulusal borç-cari açıkla ilgili gelişmeler meydana gelebilir. 8. ev konuları içinde ölüm temaları da yer aldığından dolayı toplu ölümler meydana gelebilir krizler yüzünden.  Ya da Türkiye'yi derinden etkileyecek, spor veya sanat camiasından önemli bir kayıp söz konusu olabilir.
Yine bu Dolunay zamanı kuvvetli rüzgarlar, fırtına, şimşek, yıldırım yüzünden bazı tahribatlar meydana gelebilir. Bir şeyleri protesto etmek amaçlı grevler, yürüyüşler, hükümet karşıtı gösteriler yapılabilir. Ya da özgürlük kazanmak, sınırları aşmak adına insanlar bir araya gelebilir. Havayolu şirketlerinin yöneticilerinin açıklamaları veya onlar hakkında çıkan haberler tepkilere yol açabilir. Bu Dolunay sürecinde uçaklarda teknik sorunlar çok daha fazla oluşabilir.
Aslında Kova Dolunay etkilerini yavaştan hissetmeye başladık. Plutona yapılan ziyaret, dünyanın 1,6 milyon km uzaktan çekilen “Mavi Bilye” isimi fotoğrafı, yine en son algı düzeyi yüksek robotların testten geçmesi bunlar hep Kova dolunayının da etkileri arasında yer almakta.
Sizler bu dolunay zamanı, özgürlüklerinize sahip çıkın ve özgürlüklerinizi kısıtlamaya çalışan her merciye tepkinizi korkusuzca gösterin!