Sözcü Plus Giriş
DİNÇER GÜNER

Medusa’nın başı bela getirecek

14 Mayıs 2015 Yazarlar

Merhaba Arkadaşlar;

18 Mayıs Pazartesi saat sabah 07:12'de Boğa Burcunun 26. Derecesinde  Yeni Ay meydana gelecek. Bu yeni ay süreci ortalama olarak 10 gün kadar etkili olacaktır. Şimdi bu yeni ay sürecini hem bireysel hem de Türkiye haritası üzerinde ne gibi etkileri olabilir, bunlara göz atalım.

Daha sakin, dingin ve ağırkanlı hareket edebiliriz. Mevcut şartları ve koşulları korumaya odaklı davranabiliriz. Finansal anlamda güvence ihtiyacımız artabilir, kazançlarımızı arttırmanın yollarını arayabiliriz. Riske atılmak yerine, bize güven veren konular üzerinde çalışmalar yapabiliriz. Kalkıştığımız işleri rahatlıkla bitirebiliriz. Yeşillik, doğa gibi konulara daha düşkün olabiliriz. Küçük şeylerden daha kolay mutlu olabiliriz. Yediğimiz şeyler vücudumuzda daha kolay kilo yapabilir, boğazımıza çok daha fazla düşkün olabiliriz. Rahatlığımız, konforumuz daha önemli olabilir. Daha üretken ve verimli bir süreçteyiz, bu dönem ortaya koyduğumuz eserler, yaptığımız başlangıçlar daha kalıcı nitelikte olacaktır. Boğa burcunda gerçekleşecek bu Yeni Ay ile birlikte, Koç burcunda başlattığımız ne varsa, o konu üzerinde somut, gerçekçi ve maddi konuları da de işin içine katarak geleceğimizi planlayacağımız bir sürece giriyoruz.

dincer-guner-sli-2

Koç burcunun o atılgan, yerinde duramaz, direkt ve saldırgan enerjisi, biraz olsun yumuşamaya başlayacak. Daha sakin olacak ve adımlarımızı daha dikkatli ve temkinli atmaya çalışacağız. Bu Yeni Ay maddi planları, bütçemizi , projelerimizin dayanacağı maddi koşulları gözden geçirmemiz için güzel bir fırsat olacak. Temel anlamda, güvenlik arayışı içinde olacağız ve kendimizi bazen karmaşa içinden çıkma ve rahat ettiğimiz alanlara kaçma eğilimini içinde hissedeceğiz. Kısacası Boğa burcunun tembelliğe yatkın ve rahatına düşkün doğası biraz durup, yorgunluk atmak isteyeceğimiz bir ruh hali yaratabilir.  Bu ay dengeli ve tutarlı davranmamız gerektiğini hissedeceğiz ve bunu başarabilmek için gerekli olan enerjiler de gökyüzünde mevcut. Güneş ve Ay'ın Boğa burcunda bir araya geldiği bu Yeni Ay döneminde; maddi ve manevi anlamda değer verdiklerimizin neler olduğunu tekrar gözden geçirip, sahip olduklarımızın varlığından mutlu olup, bir sonraki Akrep Burcunda gerçekleşecek Dolunay'a kadar maddi hırslara kapılmadan, katı bir tutum takınmadan, benliğimizi bencillikten arındırıp, tutkularımızın kontrolden çıkmasına engel olmalıyız.

BOYUN HASTALIKLARINA DİKKAT

Bu yeni ay zamanı, Güneş ALGOL sabit yıldızı ile etkileşim halinde olacak. ALGOL sabit yıldızı, mitolojide Medusa'nın başı olarak da bilinir. Algol, sabit yıldızlar arasında ki en sert etkili olanlardan biridir. Öfke, hiddet, bela olaylar demektir. Özellikle öfkenin ve hırsın kontrol altında tutulamadığı zamanlar başa gelebilecek zor durumlar demektir. Algol, kafanın kesilerek idam edilmesi anlamına da gelmektedir. Tabii bu dönemde böyle bir durum yok! Bunu medikal olarak uyarladığımızda ise, bu yeni ay döneminde, boyun tutulmalarına, boyun hastalıklarına, boyun fıtıklarına dikkat edilmesi gerektiğini düşünmek pekte yanlış olmaz.

dincer-guner-sli-1

Algol gibi kötücül bir yıldızla etkileşim içinde olacak bu yeni ay, ister istemez  depremleri de akla getirmekte. İşin içinde Algol olduğundan, belki de gerçekten büyük felaket yaratabilecek bir depremden söz edebiliriz. Ya da Işıd örgütünün yeni idamları olabilir bu dönemde sıkça.

MADDİ ZORLUKLAR VE ENGELLER

Yine yeni ay zamanı Güneş, Admetos ile yan yana olacak. Bu da yeni sürecinde hayatımızda olacak her türlü konuyu çok fazla içselleştireceğimize, her konuda derinlik arayacağımıza işaret etmekte. Admetos, kaynaklara göre “Süper Satürn” olarak bilinir. Bu aslında bu yeni ay zamanı, hayatımızda özellikle maddi konularla ilgili bir takım testlerden geçebileceğimize işaret etmekte, ya da finansal engel ve zorluklarla mücadele edeceğimizi göstermekte.

Yeni ay zamanı, Ay ile Astrea astroidi etkileşim halinde olacak. Bu da bir şeylerin sonuna gelindiği halde bunu görememek anlamına gelir, göze perde inmesi gibidir. Bu yüzden hayatınızda bitmiş, artık zorlama giden her ne varsa, bunları bitirmek, kendinize yeni bir sayfa açmak içinde harika bir zaman olduğunu göstermekte.

dincer-guner-sli-3

Türkiye açısından incelediğimizde ise;

Bu yeni ay Türkiye haritasında, 11. Evine denk düşmektedir. Dünya astrolojisine göre 11. Ev; Borsa, kar, işletme, emtia borsası, kanun yapıcılar, şehir meclisi, insanların isteği, parlamento,  ulusal servet, siyasi partiler, toplumsal gruplar, borsa ve hazine demektir.  Demek ki bu yeni ay ülkenin daha çok para ile ilişkilerine etki edecek parasal meseleler, parasal konular gündemde olacak. Hem admetos hem de Algol'ün bu yeni ay döneminde etkin olması, sanırım ekonomik olarak bizlere pekte hayırlı haberler vermemekte. Parasal konularda gerginlikler, ekonomik zorlanma, rüşvet, kara para, partiler için ayrılan ödenekler ve borsada dönebilecek oyunlar, spekülasyonların yoğun olacağı bir 10 günlük dönemi göstermekte bizlere.

Türkiye haritasında, Jüpiter ile yapacağı sert kontak, ekonomideki zararlı süreci çok daha fazla büyütebileceği gibi, en olmadık yerlere ayrılan bütçenin abartılı olabileceğine veya saray için yine ortaya çıkacak ve çok konuşulabilecek bir masraf durumuna da işaret etmekte.

YAZARIN TÜM YAZILARI