Sözcü Plus Giriş
DİNÇER GÜNER

Merkür Retrosu için yol haritası

17 Mayıs 2015 Yazarlar

Bu hafta Merkür, İkizler Burcu'nda geri hareket etmeye başlayacak ve 13 Haziran'a kadar sürecek. Sizler için “Merkür Retrosu” sürecini en az hasarla nasıl atlatabileceğinize dair en sık sorulan soruları derleyerek bir yazı hazırladım, bir yol haritası olması için. Keyifli okumalar…

 
Her türlü iletişimde aksaklılar ve sorunlar yaratır. Hayatınıza uzun süre kalıcı olmayacak geçici kişileri olaylar, konular katar. Para hesaplarında yanlışlıklar çıkartır. Elektronik aletlerinizi bozar sizi sinir edebilir. Yaptığınız sözleşmeleri bozar, başlattığınız ilişkilere uzun zaman vermez, anlamadığınız bir anda bitiverir. Bilgi akışında aksaklıklar yaratır. İş yerlerinde bilgisayarları çökertebilir, evinizde digital eşyaları anormal bir duruma sokabilir. Evlenmek, ev almak- satmak içinde uygun bir süreç değildir. Seyahatlerde bilet ve bavullar kaybolabilir, bu dönemde bu ikiliye çok dikkat edin. Araçları ile uzun yola çıkacak olanlar extra dikkat etmelerinde yarar var, araçlarınızın bakımını yaptırmayı unutmayın. Özellikle fiyat olarak çok pahalı ürünlere yönelmek için pek uygun bir dönem değildir. Değerli eşya, evrak vb… şeyleri kargoya verirken dikkatli olun adresi doğru yazdığınıza emin olun, kaybolmasınlar. Cep telefonu sorunları, bilgisayar problemleri, elektrikli ev aletlerinde problemler, elektroniklerde sıkıntılar olur.

 
Lütfen önemli imza ve anlaşmalarınızı yapmamaya gayret gösterin, 13 Haziran'dan  sonra atın imzalarınızı sabredin birazcık. Bu gerileme süreci aslında hayatın size dur ve düşün deme süreci, plan yapın, düşünün, neler yaptınız, neler ettiniz sorgulayın. Eskiden biten bir şeyler yeniden başlasa bile uzun sürmez bilginiz olsun. Eski arkadaşlarla karşılaşılır, eski sevgililerden saçma sapan mesajlar gelir, eski konular gündeme gelir sürekli. Özellikle internet üzerinden alış -veriş yaparken extra dikkatli olun arkadaşlar, internet dolandırıcılığı artar dikkat edin. Para hesaplarında yanlışlıklar çıkartır, bu yüzden banka işlemlerinde dikkatli olun, kredi kartlarınızı kontrol edin. Eğer 1-2 hafta öncesinden başlayan işleriniz varsa retro sizi etkilemez.

YAZARIN TÜM YAZILARI