Ankara!

Düne kadar “beni kurtar Ankara” diyen bir Süleyman Şah Türbesi ile “seni kurtaracağım” diyen bir Ankara vardı.
Bugün o Ankara yok.
O ruh yok.
O umut yok.
Düne kadar Diyarbakır, “dara düşersem beni kurtaracak bir Ankara var” diye düşünüyordu bugün “Ne beni kurtar Ankara diyen bir Diyarbakır ve ne de bekle seni kurtaracağım” diyen bir Ankara var!
Gerçek (realite) direnir.
Gerçek yani realite kimseye uymaz. Kimseden korkmaz. Bizden çekinip “gerçek (yani realite) gerçek olmaktan” çıkmaz.
Gerçek, gerçektir.
Bugün ne “kurtar beni diyen bir Hakkari, bir Van, bir Ağrı, bir Şırnak, bir Musul, bir Lefkoşe var ne de “Bekle Hakkari, bekle Van, bekle Ağrı, bekle Şırnak, bekle Musul, bekle Lefkoşe seni kurtaracağım” diyen bir Ankara! Diyarbakır, Van, Ağrı, Şırnak, Hakkari, Batman kantoncu (özerk yönetim) bekliyor.
Kantoncu Apo.
Saraycı Tayyip!
Bir oldular, “Ankara'yı dara düşen bahtı karayı kurtaran olmaktan” çıkardılar.
Gerçek (realite) bu.

* * *

Kurmay kıdemli albaylık yapıp emekli olmuş okurlarım beni uyarıyor, şöyle diyorlar: Türkiye Cumhuriyeti, Süleyman Şah Türbesi'ni geriye çekerek, askeri terminoloji ile “cephe düzeltmesi yapmış” ve böylece IŞİD belası ile baş etme hazırlığına girmiştir. IŞİD ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin hesaplaşması yeni başlayacaktır. Türkiye'nin Suriye sınırı boyunca 13 sınır kapımızın en az 300 kilometre enindeki alan IŞİD tarafından kontrol edilmektedir. ABD, önünde sonunda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Irak ve Suriye için işbirliği yapmak zorunda kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin güney kuşağı; İran, Kuzey Irak ve Suriye Kürtleri ile komşudur. Türkiye Cumhuriyeti, kendi topraklarında Kürtleşen veya Türkleşen; Türk-Kürt halklarına en iyi davranan, ileri haklar veren ülkedir. Türkiye'deki Kürtler Türkiyeli kimliğinin ve T.C vatandaşlığının keyfini çıkartmaktadır. Diğerleri (İran-Irak-Suriye) Kürtleri adam yerine koymaz. TBMM'de en az 150 Kürt asıllı milletvekili vardır. Türkiye Cumhuriyeti Kürtlerle anlaştığında Ortadoğu'nun en güçlü ve en büyük ülkesi olacaktır. Bunu Türkler ve Kürtler biliyorlar. Kürtlerin kendilerine sahip çıkacağı tek devlet Türkiye Cumhuriyeti‘dir.
Yani!
Ankara yine umuttur.
Dara düşene koşacaktır.

* * *

Gerçek (realite) böyle mi?
Irak'ta Irak Kürtleri ve Suriye'de Suriye Kürtleri ile Diyarbakır, Ağrı, Hakkari, Şırnak, Van'da “kanton hazırlığı yapan” Türkiye Kürtleri, “Türk Ordusu'nun Süleyman Şah Türbesi'ni ancak PKK ile PYD'nin yardımı ile boşaltabildiği” havasındalar. Süleyman Şah Türbesi, sınıra 300 adım (200 metre) yakına taşındı ve hemen üç adım ötesinde PKK bayrağı ile Apo posterleri mevzi tuttu. Yani Süleyman Şah Türbesi'nin yeni yerini PYD (PKK) korur oldu. Düne kadar “beni kurtar Ankara” diyen bir Süleyman Şah Türbesi ile “seni kurtaracağım” diyen bir Ankara vardı.
Bugün o Ankara yok.
Bugün Ankara'da:
Kirli bir saray var.
Ve Ankara'da TBMM “Kirli Saraydaki Adamı Koruma Kanunu” çıkartıyor.
Gerçek, gerçektir.

Fark!

Dünyanın en sivil yönetimine sahip ABD'de askeri konularda açıklamayı Başkan Obama değil, genelkurmay başkanına yaptırıyorlar. ABD'de askeri konularda başkan Obama operasyon anlatmıyor. Bizde ise tersi oldu. Başbakan, Genelkurmay Karargahı'na gidip, askeri operasyonu anlattı. Başbakan Genelkurmay Başkanı'nı yanına alıp “Türbe boşaltma operasyonu” bilgilendirmesi yaptı. Dökülen, yamuk, kavruk bir görüntü verdi. Başbakan “askeri operasyonu yöneten” kişi olarak öne çıkartıldı. Bu ne komplekstir!

Loading...