Sözcü Plus Giriş
VAHE KILIÇARSLAN

“Güzel Köylü” süper gidiyor

Değerli okuyucularım. Yazıma çarşamba akşamları reyting listesinin zirvesinde olan “Güzel Köylü” dizisi ile başlamak istiyorum. Star TV ekranında yayınlanan Gizem Karaca'nın başrolünde olduğu dizi gerçekten müthiş keyifli senaryosu ile Türk halkımızın gönlünde taht kurdu. Dizi o kadar keyifli ki tüm kitlelere hitap ediyor; çocuğundan yaşlısına, erkeğinden hanımına kadar herkes takip ediyor. Özellikle gençlere bir parantez açmak istiyorum, onlar soluksuz “Güzel Köylü” dizisini izliyorlar. Gizem Karaca müthiş bir oyunculuğu bu dizide sergiliyor. Hakikaten son zamanların ekrandaki en iyi bayan oyuncularından diyebiliriz. “Güzel Köylü” dizisinin tekrarları ise her pazar saat 11'de Star TV ekranında yayınlanıyor.

 
Rotamızı hanımların vazgeçilmez dizisi “Kaderimin Yazıldığı Gün”e çeviriyoruz. Özcan Deniz ve Begüm Kütük'ün başrollerini paylaştığı dizide senaryo gerçekten çok etkileyici. Sevginin, aşkın insan hayatını ne kadar etkilediğini, insanın yaşamını nasıl değiştirdiğini somut örneklerle görüyoruz. Özcan Deniz'in zaten duygusal bir yüz ifadesi var. Dizinin senaryosu kendisi ile çok örtüşmüş. Begüm Kütük ise başarılı bir mankenlik kariyerine sahip olan arkadaşımdır. Kendisi sunuculuğu ve oyunculuğu da bir o kadar güzel yapıyor. Majör toplantılarda, davetlerde güzelliği ve zerafeti ile Begüm hep kendinden söz ettirmiş, naif karakteri ile de övgü toplamıştır. Tüm bu özellikleri onun çok iyi yerlerde olmasını sağlamıştır. Hanımların gerçek hayatlarında yaşadıklarını bire bir dizi senaryolarında görmeleri, onların dizilere bu kadar bağlanmalarını sağlıyor. Senaristlerin de  insiyatifleri gerçekten çok iyi ki, bu kadar insanımızı ekran başına çekebiliyorlar. Pazar akşamları yayınlanan “Acil Aşk Aranıyor” dizisinde ünlü oyuncu Emine Sarıkaya yer alıyor. Emine'nin iyi oyunculuğu dikkatimi çekti. Tiyatro ve sinema kökeni olan Emine oyun performansı ile göz dolduruyor. Almanya'da büyüyen Emine Sarıkaya'nın çok disiplinli bir yaşama sahip olduğunu biliyoruz. Özellikle her sabah sporla fiziğini fit tutan güzel oyuncu, başarılı bir grafik çiziyor.

 

Rotamızı hafta içi her sabah tekrarı Star TV ekranında yayınlanan efsane dizi Muhteşem Yüzyıl'a çeviriyoruz. İzleyici bu muhteşem diziyi tekrardan izliyor. Gerçekten mükemmel bir diziydi. Halit Ergenç oyunculuk kariyerinin en üst noktasına bu dizi ile çıktı. Zerda ile başlayan ivme, Binbir Gece ve sonra da Muhteşem Yüzyıl ile devam etti. Geçtiğimiz hafta ünlü oyuncu ve mankenlerimizden Sertaç Boztepe kardeşimizi talihsiz hastalığından dolayı genç yaşta kaybettik. Bir süredir tedavi görüyordu Sertaç. Çok iyi bir insandı. Kardeşi Başak Boztepe de ülkemizin iyi mankenlerindendir. Acımız büyük, kendisine rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Mekanın cennet olsun Sertaç kardeşim. Nur içinde yat.