Reytingin kralı Paramparça dizisi

Sevgili okuyucularım. Yazıma Paramparça dizisi ile başlamak istiyorum. Pazartesi akşamları Star TV'de yayınlanan dizi, 12 reytinglere ulaşarak büyük bir başarı grafiği yakaladı. Başrollerinde Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay ve Ebru Özkan'ın oynadığı dizi, başladığı günden bu yana zirvedeki yerini korurken; üstüne üstlük en yakın rakibi olan ATV'deki Karadayı dizisi ile reyting ve share farkını her geçen hafta artırarak rekor ivmesini sürdürüyor. Paramparça şu anda en çok reyting yapan dizi. Salı akşamları ise Özcan Deniz ve Begüm Kütük'ün oynadığı “Kaderimin Yazıldığı Gün” var. Star TV'de yayınlanan dizi tüm kategorilerde birinciliği kucaklıyor. Özcan Deniz'in müthiş performansı, Begüm Kütük'ün kusursuz güzelliği ve iyi oyunculuğu diziyi başarıya götüren faktörler olarak gözümüze çarpıyor. Çarşamba akşamları ise yine Star TV'de yayınlanan “Güzel Köylü” dizisi birinciliğini sürdürüyor.

 

Perşembe Kurtlar Vadisi Pusu Total'de birinci olurken bu sezon yeni başlayan “Kardeş Payı”, AB kategorisinde kılpayı birinciliği kaçırıp ikinci oluyor. Cuma günü ilk iki sırada Fox'un başarılı dizisi Karagül ve gençlerin tutkun oldukları dizi “Medcezir” var. Cumartesi günü Kiraz Mevsimi iyi gidiyor. Star TV'de yeni başlayan “Benzemez Kimse Sana” da özellikle (AB) kategorisinde iyi bir grafik yakalayarak ilk dört yayın arasında bulunuyor. Cumartesi akşamları hakikaten zorlu bir rekabet var. Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu ile bu program ivme kazanmaya devam edecektir. Ocak ayını tüm kategorilerde yine Star TV birinci bitirdi. Star TV'nin bu büyük başarısında en önemli etken, kanalın Genel Müdürü Ömer Özgüner'in inisiyatifini doğru kullanarak verdiği kararlardır. Akşamüstü kuşağında ise yine Star TV'de yayınlanan Beni Affet dizisi aldığı süper reytinglerle muhteşem rekorlarına devam ediyor. Muhteşem demişken hafta içi her sabah saat 10.00'da Star TV'de Muhteşem Yüzyıl'ın tekrarları yayınlanacak.

 
Bu bilgiyi de sizlere bu köşemden verdikten sonra bir de bakalım isim ve yayın hakkı ile ilgili olarak problem yaşayıp mahkemelik olan “Bu Tarz Benim”de neler oluyor? Nur Yerlitaş'lı ve İvana Sert'li Bu Tarz Benim, TV8'de yayınlanıp Show TV'deki Cemil İpekçi'li Bu Tarz Benim'in sıralamada biraz önünde gibi gözüküyor. Aynı saatlerde yayınlanmalarına rağmen iki Bu Tarz Benim de izleniyor. Bence her iki yayın da iyi gidiyor. Demek ki bayanlar artık kendilerine giyimde yeni tarzlar arıyorlar. Beşiktaş'ta kulüp başkanlığı yapmış değerli insan Gazi Akınal'ı geçtiğimiz gün kaybettik. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Gazi Başkanımızın mekanı cennet olsun.

Loading...