Sözcü Plus Giriş
VAHE KILIÇARSLAN

Son dakikada gelen süper gol

Sevgili okuyucularım… Yazıma ünlü sunucu Evrim Akın'ın Show TV'de yaptığı programla başlamak istiyorum. Aynı zamanda oyuncu olan Evrim Hanımefendi'yi yıllar önce birçok dizide rol alırken izlemiştik. ‘‘Bez Bebek'le oyunculuk kariyerinde gerçekten çok büyük bir ivme kazanmıştı. Sonra bir anda rahmetli Defne Joy Foster'ın formatı olarak bilinen programını yapmaya başladı ve ‘Ev Kuşu' ile ünlü evlerine konuk oldu. Cumartesi ve pazar saat 13.00’te çok iyi reytingler aldı.

 

Değişik hareket leri bir kesim insanlar tarafından her ne kadar eleştirildiyse bile küçük çocukların ilgisini çeekti ve reyting datalarında iyi çıktı. Hafta sonları Show TV'nin oturmuş magazin programları olan ‘Cumartesi Sürprizi' ve ‘Pazar Sürprizi'nin hemen arkasından yayına girmesi de Evrim Akın için çok büyük avantajdı. Geçen sezon son zamanlarda ‘‘Ev Kuşu''nun reytingi düştüyse bile proraam yine de sıralamada kendini kurtarıyordu. Bu yıl ise Evvrimm Akkın, izleeyiccileerin eevvini yeenileemmeeyee bbaaşşlaaddı. Anlamadığı bir konuydu. Üstelik bu formatı iki yıldır ‘Evim Şahane', çok büyük ekiple, yüksek maliyetlerle uyguladı, ama malesef yeterli reytingi alamadı ve yayından kaldırıldı.

 

Evrim Akın ise geçtiğimiz hafta pazartesi günü başladığı yeni formatı ile herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Çarşamba günü ilk 100’egiremedi, cuma gübü ise 98. sıradan reytinglerde kendine yer buldu.

 

Çok maliyetli olan proje, en iyi izlenmenin olduğu sabah 10-12 saatleri arasında hiç izlenmedi. Çünkü bir mühendis gidip de başka bir iş yaparsa başarılı olma şansı azdır. Herkesin bu hayatta bir işi var ve o işi geliştirebilir. Daldan dala atlamak; özellikle TV ekranlarında çok zararlıdır. Ehliyet almadan araç kullanmaya benzer. Evrim Akın, çok büyük bir ekip kurarak yaptığı ev yenileme programında böylelikle sınıfta kaldı.

 

Rotamızı yeni başlayan pazar akşamlarının başarılı dizisi Hatılr Gönül’e çeviriyoruz. Star TV'de yayınlanan dizi, ilk iki bölümünde ilk 3'te yer alarak zirveyi zorlayacağının sinyallerini verdi.

 

Yine Star TV'de çarşamba akşamları başlayan ve halkımızın üstünde çok konuştuğu dizi ‘Kara Sevda', ‘Diriliş Ertuğrul'un hemen ardından kılpayı farkla ikinci oldu. Başrolünde genç kızların çok hayran olduğu Burak Özçivit’le dizi birinciliği yakalayacak gibi duruyor.

 

Son olarak Fenerbahçe'nin Avrupa'daki büyük başarısına değinmek istiyorum. Perşembe akşamı TRT 1 ekranındaydık. UEFA Avrupa Ligi’nde AA grubundaki Fenerbahçe Ajax karşısında Fernandao’nun son dakikada attığı mucize golle tribünleri ve milyonları sevince boğdu.

 

Hakikaten Fenerbahçe, güçlü rakibi karşısında maç boyunca çok iyi mücadele etti. Fenerbahçe, Avrupa'da bu yıl çok başarılı maçlar çıkartıyor. Beşiktaş da hatırı sayılır önemli bir beraberlik çıkardı. MMoosskkoovvaa'ddaann. İki temsilcimizi de gönülden kutluyoruz. Sevgi ile kalın…