Sözcü Plus Giriş
VAHE KILIÇARSLAN

Turabi’ye doğum günü hediyesi

Sevgili okuyucularım. Yazıma Star TV'de yayınlanan “Çilek Kokusu” dizisi ile başlamak istiyorum. Dizi çok başarılı bir performans göstererek çarşamba günü Survivor All Star'ın hemen arkasından ikinciliğe yerleşip önümüzdeki haftalara zirve için göz kırptı diyebiliriz. Dizi ikinciliği, ilk iki bölümde Survivor'ın ardından kaptı. Survivor finalini yaptığı için bu gençlik dizisi uzak ara birinci olacaktır. Bir başka dizi “Kiralık Aşk” da büyük bir başarı grafiğini ilk iki bölümde göstererek cuma akşamının zirvesinde olduğunu gösterdi. Star TV bu yeni dizileri ile yaz sezonuna rakiplerinin bir adım önünde başladı. Geçen haziran ayının kanal ortalamaları açıklandı; en başarılı iki kanal Survivor'lı TV8 ve yeni dizileri ile Star TV oldu. Survivor All Star finalini yaptığından dolayı Star TV'nin temmuz ayının zirvesinde olacağı gözüküyor ve bence en büyük rakibi Fox TV olacaktır.
Pazartesi yani yarın akşam Star TV'de saat 20.30'da “Paramparça” dizisinin yerine başlayacak olan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinin de çok ses getireceğine inanıyorum. Dizinin çekimlerinin bir hayli meşakkatli geçtigini biliyorum. Şükrü Özyıldız ve Bensu Soral gibi isimlerin başrolünü paylaştığı dizinin, pazartesi akşamının önemli bir yayını olacağını düşünüyorum. Star TV böylelikle kış sezonunda zirve olduğu günleri yaz sezonunda da koruyarak birinciliği elden bırakmıyor diyebiliriz.

 

4 aydır süren Survivor All Star yarışma maratonu nihayet sona erdi. Büyük finale Merve Aydın ve Turabi kaldı. SMS oylaması sonucu Turabi son 10 yılın birincisi oldu. Büyük sevincini ailesi ve arkadaşlarıyla paylaştı. Kuzey Kıbrıs'ta yapılan heyecanlı yarışmanın finaline birçok ünlü konuk seyirci olarak katıldı. Acun Ilıcalı destek olan herkese tek tek teşekkür etti. Turabi'nin doğum günü olmasından dolayı 10 yılın birincilik kupası Turabi'ye büyük bir doğum günü hediyesi oldu. Survivor yarışması bir güç yarışmasıysa bence bu şampiyonluk kupası doğru yere gitmiş oldu. Survivor bitti şimdi bakalım TV8 yönetimi bu boşluğu hangi programlarla nasıl dolduracak? Çünkü Acun Ilıcalı, Survivor All Star'la önemli bir başarı elde etti.

 

Perihan Savaş hafta içi Kanaltürk'te keyifli bir program gerçekleştiriyor. Ekranlarda çıktığı programlardan tanıdığımız ve kendi dalında uluslararası platformda çok başarılı olan plastik estetik cerrahi uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, geçtiğimiz günler içerisinde Perihan Hanım'ın Kanaltürk'te yaptığı programın konuğuydu. Hanımefendilerle ilgili çok önemli bilgileri yine izleyiciye her zamanki gibi doğru inisiyatifle aktaran
Doç. Dr. Hayati Akbaş, aynı zamanda
çok duyarlı bir vatandaştır. Sosyal proje sorumluluklarında hep kendisini canla başla hizmet ederken görüyoruz. Hakikaten bizler de on bir ayın sultanı mübarek ramazan günlerinde böyle hayırsever vatandaşları canı yürekten takdir ediyoruz. Misafir olduğumuz bu dünyada yardımın ne kadar önemli bir kelime olduğunu hep hatırlamamız lazım. Sevgi ile kalın…