Sözcü Plus Giriş

Ankara saldırısı sonrası ABD ve Rusya’dan kınama

ABD ve Rusya Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınadı. ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, 'derin üzüntü ve şok içerisinde' olduğunu belirtti.

Güncellenme: 22:20, 17/02/2016
Ankara saldırısı sonrası ABD ve Rusya’dan kınama

Rusya Parlamentosu Üst Kanadı Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Birinci Yardımcısı Frants Klintseviç, Ankara’da meydana gelen saldırıyı kınadı. ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ise saldırıyla ilgili, ‘Ankara’da gerçekleşen terör saldırısının derin üzüntüsü ve şoku içerisindeyim. Kalbimiz ve dualarımız saldırıdan etkilenenlerledir’ dedi.

Foto: SÖZCÜ/ANKARA

 

Ankara Çankaya'da Genelkurmay Başkanlığı Kavşağı'na 300 metre mesafede gerçekleşen bombalı saldırının ardından Rusya ve ABD’den açıklama geldi. Rusya Parlamentosu Üst Kanadı Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Birinci Yardımcısı Frants Klintseviç, saldırıyı kınadı.

Ankara’daki son terör saldırısına Rusya’dan kınama geldi, Rus senatör “anlaşmazlıkların çözümünde terör eylemlerini yöntem olarak kullanmaya karşıyız” dedi. Rusya Parlamentosu Üst Kanadı Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Birinci Yardımcısı Frants Klintseviç,Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı.Rus senatör, her türlü terör saldırılarına karşı çıktıklarını kaydetti. Klintseçiv, “Rusya, her türlü tartışmalı sorunlarının çözümünde terör eylemlerinin yöntem olarak kullanılmasına karşı. Biz Ankara’nın merkezinde yapılan saldırıları sert şekilde kınıyoruz, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

ABD’DEN AÇIKLAMA

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ise Ankara’da terör saldırısıyla ilgili, “Ankara’da gerçekleşen terör saldırısının derin üzüntüsü ve şoku içerisindeyim. Kalbimiz ve dualarımız saldırıdan etkilenenlerledir” dedi.