Sözcü Plus Giriş

Avrupa’da üst düzey terör alarmı!

Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen bombalı saldırıların ardından, başta Fransa olmak üzere birçok Avrupa başkentinde terör alarmı verildi.

Güncellenme: 18:17, 22/03/2016
Avrupa’da üst düzey terör alarmı!

Sabah saatlerinde Brüksel Havalimanı ve şehrin metro istasyonunda art arda gerçekleştirilen terör saldırılarının ardından Avrupa’nın birçok metropolünde havalimanları ve metrolardaki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı.

Kopenhag Havalimanı’nda Danimarka polisleri yoğun güvenlik önlemleri aldı. (Reuters)

Saldırının ardından Hollanda, Fransa, İngiltere, Danimarka, Finlandiya, İsveç ve Norveç’ teki havalimanları ile metro istasyonlarında güvenlik önlemleri arttırıldı.

İngiltere polisi, Londra sokaklarında devriye gezmeye başladı. (Reuters)

Oslo Polisi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Brüksel’deki terör saldırılarının ardından gerekli önlemlerin alındığını ve gelişmelerin sürekli değerlendirildiğini bildirdi.

İngiltere’nin başkenti Londra… (Reuters)

Kopenghag polisinin havalimanları ile stratejik noktalarda varlığını arttırdığı, Danimarka polisinin en üst düzeyde alarma geçirildiği polis kaynakları tarafından açıklandı.

Belçika polisi, havalimanındaki geliş terminalini devriye geziyordu… (Reuters)

Stockholm polisi basın sözcüsü Lars Byström Arlanda ve Bromma havalimanlarında polis varlığını arttırdıklarını, belli noktalardaki kontrolleri sıkılaştırdıklarını açıkladı. Polis istihbahrat birimi şefi Annika Eriksson’da sürekli durum değerlendirmesi yapıp, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasına yardımcı olduklarını belirtti.

FRANSA-BELÇİKA SINIRI KAPATILDI

Belçika yayın kuruluşu RTBF, Brüksel'deki saldırıların ardından Fransa sınırının kapandığını duyurdu.

DHA

 

Yayınlanma Tarihi:13:02,