BM Kadın Birimi Direktörü: Mustafa Koç’u özleyeceğiz

BM Kadın Birimi Direktörü: Mustafa Koç’u özleyeceğiz

BM Kadın Birimi Direktörü: Mustafa Koç’u özleyeceğiz

Özge Düzgün Davos, 22 Ocak, (DHA)- Dünya çapında bir dayanışma hareketi olan “He ForShe”nin Davos’taki etkinliğine katılmayı planlayan ve ölümü Türkiye’de büyük üzüntü yaratan Koç Holding Yönetim Kurulu Mustafa Koç için programın başında bir anma düzenlendi.

HeForSHe kampanyasında 10x10x10 etki programında dünya çapında 10 şirketten birinin lideri olan Mustafa Koç’un bugün düzenlenen programda bir konuşma yapması bekleniyordu. Toplantı başlamadan önce söz alan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka, Mustafa Koç anısına katılımcıları bir dakika sessiz duruşa davet etmeden önce şunları söyledi:

“Bu konuşma sabah bizimle olması beklenen birisi için.. Mustafa ile Aralık ayında İstanbul’da bu toplantıyı konuşmak için birlikteydik. Yapılacak toplantı için çok heyecanlıydı. Bölgede kadın erkek eşitliği konusunda şirketinin bir rol model olduğunu, bu konudaki zorlukları konuştuk. Gerçekten kadın erkek eşitliği konusunda iyi bir askerimizi, savunucumuzu kaybettik. Kendisini çok özleyeceğiz. Onunla gurur duyuyoruz. Huzur içerisinde uyusun. Lütfen ayağa kalkalım..”

Ardından Mustafa Koç’un hayatta olsaydı iş yaşamında kadın erkek eşitliğinin önem veren konuşması salonda okundu. Salona sessizlik ve hüzün hakimdi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...