Sözcü Plus Giriş

BM’den Türkiye’nin önerisine destek!

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, Türkiye’nin Halep’e yardımların ulaştırılması için uluslararası insani yardım konvoyu önerisini desteklediklerini söyledi.

Güncellenme: 07:32, 20/10/2016
BM’den Türkiye’nin önerisine destek!

Lozan'da yapılan Suriye toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası yardım konvoyu oluşturulmasını ve konvoyda bulunan TIR'lara ülkelerin bayrakları asılarak yardımların yerine ulaştırılmasını önermişti.

İLGİLİ HABERKritik Suriye toplantısı sona erdi, Bakan Çavuşoğlu Türkiye'nin teklifini açıkladıKritik Suriye toplantısı sona erdi, Bakan Çavuşoğlu Türkiye’nin teklifini açıkladı

DHA’nın haberine göre; Jens Laerke açıklamasında, Suriye'de asıl prensipleri arasında tarafsızlık bulunan her türlü insani yardımı olumlu karşıladıklarını dile getirdi.

Laerke, “Türkiye'nin Halep'e insani yardımlarının ulaştırılması için uluslararası bir konvoyun ulaştırılması önerisini destekliyoruz; bildiğiniz gibi Suriye'de devam eden çatışmalar insani yardım konvoylarının hareket etmesini zorlaştırıyor. Can güvenliği olmadan BM konvoylarının hareket edemediğini ifade etmek isterim” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:10,