Reklamsız Sözcü

Brüksel’deki saldırıları IŞİD üstlendi! İşte o saldırganlar!

Belçika'nın başkenti Brüksel'de çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı saldırıları IŞİD üstlendi.

android-time 17:00
Brüksel’deki saldırıları IŞİD üstlendi! İşte o saldırganlar!
Belçika'nın başkenti Brüksel'de çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı saldırıları IŞİD üstlendi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı saldırıları IŞİD üstlendi. Belçika basını teröristlerin fotoğraflarını da yayımladı.

Belçika basınında yer alan teröristlerin görüntüsünde, içinde bomba düzeneği olduğu düşünülen tek siyah eldivenler dikkat çekiyor.

Russia Today’in Mısır medyasından aktardığı habere göre, üstlenme açıklaması IŞİD bağlantılı Amak Haber Ajansı’nda yayınlandı.

TERÖRİSTLERDEKİ ‘ELDİVEN’ AYRINTISI

Belçika basını ise teröristlerin fotoğraflarını yayımladı. Yayımlanan görsellerde iki teröristin yan yana yürüdüğü görülüyor. Teröristlerin tek ellerindeki siyah eldivenler ise dikkat çekiyor. Her iki teröristin eldivenlerinin altında, bomba düzeneğini patlamak için gerekli olan aracın olduğu düşünülüyor.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bugün meydana gelen patlamalarda en az 34 kişi öldü, 170’ten fazla kişi de yaralandı. Sabah 08:00 sularında Brüksel’in uluslararası Zaventem Havalimanı'nda meydana gelen çifte patlama sonrası, AB kurumlarına yakın Maelbeek metro istasyonunda üçüncü bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası ülkede terör alarmı en üst seviyeye ulaştı. Belçika-Fransa sınırının da kapatıldığı ülkenin başkentinde tüm otobüs, tramvay ve metro seferleri durduruldu. Halka, “Sokağa çıkmayın” çağrısı yapıldı.

 

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 18:1422.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more