Sözcü Plus Giriş
GALERİ Çıkanlar şok etti! 22 Temmuz 2016 03:14
1 ABD'nin San Francisco kentinde, inşaat işçileri kazdıkları bir evin altında bronz ve camdan yapılmış bir tabut buldular.
2 Tabutun ön kısmı camdan yapıldığı için, elinde kırmızı bir gül tutan küçük bir kız çocuğunun olduğunu gördüler. Bedeni ve saçları iyi korunmuş olan küçük kızın 3 yaşlarında öldüğü tahmin ediliyor.
3 Bölgenin 1890 yılında kapatılmış olan bir mezarlık olduğu ortaya çıktı. Küçük kızın ise 145 yıl önce gömüldüğü düşünülüyor.
4 Amerika'da bir aile ev tadilatında hoş bir sürprizle karşılaştı. Evin zeminini yenileyen aile zemindeki tahtaları kaldırınca gözlerine inanamadı.
5 Tahtaların altında gizlenmiş bir miktar para ve eski plaklar buldu.
6 Plakların özellikle koleksiyonerlerin ilgi gösterdiği nadir bulunan Elvis Presley ve Beatles orjinal plakları olduğu ortaya çıktı. Bu sürpriz karşısında şaşıran aile bu anları fotoğraflayarak internette yayınladı.
7 İngiltere'nin Plymouth şehrinde bir çiftin, yıllardır oturma odalarındaki koltuğun altında 16'ncı yüzyıldan kalma bir tünel sakladığı ortaya çıktı.
8 Çift, tarihi eser değerindeki tüneli 24 sene önce eve taşındıkları ilk zamanlarda keşfettiklerini söyledi.
9 61 yaşındaki Colin Steer, bu manzara karşısında büyülendiğini ancak eşinin bunun ortaya çıkarılmasına razı olmadığını bu yüzden de yaklaşık 20 sene boyunca bu tarihi eseri koltuklarının altında gizlediklerini belirtti.
10 Tüneli oturma odalarındaki kirişleri tamir ederken keşfettiğini söyleyen Steer, eşinin isteği üzerine tünelin üzerini hemen kapattığını anlattı. Steer, bunun nedeninin o zaman henüz küçük olan çocuklarının hayatını tehlikeye atmamak olduğunu söyledi.
11 Steer, altın bulma ümidiyle tüneli hep araştırmak istediğini ve bunu ancak geçtiğimiz sene emekli olduktan sonra yapabildiğini de sözlerine ekledi.
12 Bir arkadaşının yardımıyla üç gün boyunca kazı yapan Steer ancak 5 metreye kadar ilerleyebildi. Bununla birlikte Steer tünelin 10 metre derinliğinde olduğuna inanıyor
13 Bu arada Steer, 5 metrede altın bulamadı ancak eski bir kılıç bulmayı başardı
14
15