Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman en büyük rakibim, bürokratik oligarşidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman en büyük rakibim, bürokratik oligarşidir

16:00 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman en büyük rakibim, bürokratik oligarşidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zagrep'te düzenlenen Türk- Hırvat İş Forumu'nda Türkiye'nin Hırvatistan'dan 10 bin ton kesilmiş büyük baş hayvan eti ithal edeceğini açıkladı. Forumda konuşan Erdoğan, ' Dün sayın Cumhurbaşkanının bana özellikle hayvancılığa yönelik bir teklifi oldu. O da, 10 Bin ton gibi, Hırvatistan'dan Türkiye'ye özellikle büyükbaşta bir ihracatın olması noktasındaki, bu teklifi, ekonomi bakanımızla görüşmemiz sonucunda, bunun olabileceğini söylediler. Bu alanda da işbirliğimizi gerçekleştirerek, hayvancılıkta farklı bir adımın atılmasının ilişkilerimiz daha da güçlendireceğine inanıyorum'dedi.

EKONOMİK İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMELİYİZ
İkili ticari ve ekonomik ilişkilerin iki ülke arasındaki müstesna ilişkilerin çok gerisinde kaldığını söyleyen Erdoğan, ' Ekonomik ilişkilerimizi de aramızdaki siyasi ilişkilerin seviyesine yaraşır düzeye çıkarmamızın vaktinin artık geldiğine inanıyorum'dedi.

UYGUN ZEMİNİ HAZIRLAMALIYIZ
Ekonomide para denilen olay farklı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ' Finansın yönetimi, çok farklı. Ekonomide bir kaide var. Para adeta bir civa gibidir. Civa kendine uygun zemini bulur, oraya doğru kaçar. Para da öyledir. Kendine uygun zemin neredeyse para oraya doğru kaçar. Onun için finansörler veya finans yöneticileri çokta insaflı değildir. Kendileri için uygun zemin neredeyse oraya doğru kaçarlar. Onun için biz siyasilere düşen de bu uygun zemini hazırlamaktır'diye konuştu.

BÜROKRATİK OLİGARŞİ
İki ülke iş adamlarını karşılıklı yatırıma çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan bürokrasiden şikayetlerin olduğunu hatırlatarak, ' İş dünyasının önündeki bürokratik engelleri ve zorlukları kaldırmakla görevliyiz. Benim bürokraside her zaman en büyük rakibim, bürokratik oligarşidir. Siyasiler bürokratik oligarşiyi mağlup ettikleri oranda başarılı olurlar'dedi.

DHA

EKREM İMAMOĞLU BU AKŞAM 21:00'DA UĞUR DÜNDAR'LA HALK ARENASINDA. YOUTUBE VE TÜM SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA!

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more