Sözcü Plus Giriş

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın eli havada kaldı

Fransa'da IŞİD'e bağlılığını açıklayan bir kişi tarafından evlerinde öldürülen polis çift için anma törenine katılan bir kişi, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Başbakan Valls'in elini sıkmadı.

Güncellenme: 14:22, 18/06/2016
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın eli havada kaldı

Paris’in yakınlarındaki Yvelines şehrinde 13 Haziran’da evlerinde öldürülen Jean-Baptiste Salvaing ve eşi Jessica Schneider için anma töreni düzenlendi.

Anma törenine katılan çiftin arkadaşı olduğu ifade edilen bir polis, Cumhurbaşkanı François Hollane ve Başbakan Manuel Vals’in elini sıkmayı reddetti.

Polis’in, arkadaşlarının IŞİD’li bir terörist tarafından öldürülmesine tepki olarak Hollande’ın elini sıkmadığı yorumları yapıldı.

Fransa basınında geniş yer bulan o anlar kameralar tarafından görüntülendi.

Eli havada kalınca duraksayan Hollande, törene katılan diğer kişilerle tokalaşmaya devam etti.

NE OLMUŞTU?

Paris yakınlarındaki Yvelines’de iş çıkışı evine dönen komiser ve eşi 25 yaşındaki saldırgan Larossi Abdalla tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Abdalla cinayetleri işledikten sonra evin çocuk odasında 13 dakikalık uzun bir video kaydetmiş ve burada IŞİD'e bağlı olduğunu anlatmıştı. Abdalla videoyu Facebook'tan yayınlamıştı. Polisin baskın yaptığı evde Abdalla ölü olarak ele geçirilmiş; çiftin 3 yaşındaki oğulları sağ olarak kurtarılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:14:15,