Gaz saldırısından etkilenen Suriyeli çocuk: ‘Ölecek miyim’

Suriye'de muhalifler ile rejim arasında en şiddetli çatışmanın yaşandığı kuşatma altındaki Halep'in doğusunda en büyük dramı çocuklar yaşamaya devam ediyor... Bölgede çekilen yeni videoda, klor gazı saldırısından etkilendiği düşünülerek hastaneye kaldırılan bir çocuk korku dolu hâlde 'ölecek miyim' diye soruyor.

Gaz saldırısından etkilenen Suriyeli çocuk: ‘Ölecek miyim’

Fransa merkezli yardım kuruluşu Syria Charity ve Al Jazeera’nin yayınladığı videoda, en fazla 12 yaşında olduğu tahmin edilen erkek çocuğunun gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatması yürekleri parçalıyor.

Mavi bir battaniyeyle sarıldığı görülen çocuk yüzünde oksijen maskesiyle başından geçenleri hemşireye anlatırken, sözleri, gazın sebep olduğu öksürüklerle ve gözyaşlarıyla kesiliyor.

Kendisiyle ilgilenen hemşireye ‘ölecek miyim’ diye soran çocuğun savaş uçaklarından atılan klor gazından etkilendiği iddia ediliyor.

AJ+ tarafından Twitter’da paylaşılan video kısa süre içinde binlerce kez retweet edildi.

Daha önce de Halep’teki bir hava saldırısının ardından enkaz altından çıkarılan beş yaşındaki Ümran Dakneş’in fotoğrafı, dünyayı derinden sarsmıştı.

İLGİLİ HABERSuriye iç savaşı: Halepli çocukların dramı!Halepli çocukların dramı: Bu fotoğraf dünyayı sarstı

CNN International’in İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü’nden aldığı bilgiye göre, bölgede pazar günü yaşanan başka bir kimyasal saldırıda evli bir çift ile dört çocukları yaşamını yitirdi.

Giriş çıkışların sıkı şekilde yasaklandığı için CNN yetkilileri Doğu Halep’ten gelen bu haberleri farklı kaynaklardan doğrulatamıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...