Sözcü Plus Giriş

Hawaii’de helikopter denize düştü!

ABD'nin Hawaii eyaletinde 5 kişiyi taşıyan sivil bir helikopter korkunç bir kaza geçirerek Pearl Harbor Limanı'nda denize düştü.

Güncellenme: 22:43, 19/02/2016
Hawaii’de helikopter denize düştü!


Binlerce turistin yoğun olarak ziyaret ettiği bir bölgede fotoğraf çekmek için bulunan Shawn Winrich, helikopterin metrelerce önünde denize çakılma anını saniye saniye kameralı telefonuyla kaydetti.


ABD Deniz Kuvvetleri sözcüsü Agnes Tauyan, Bell 206 model helikopterin Perşembe sabahı Pearl Harbor Ziyaretçi Merkezi’ne altı metre uzaklıkta sert bir iniş yaptığını ve suya gömüldüğünü bildirdi. Honolulu Acil Durum Hizmetleri sözcüsü Shayne Enright, “Etrafta bulunanlar yaralıları kurtarmak için suya atladı.” diye konuştu.

 

Henüz bilinmeyen bir sebeple denize çakılan helikopterden çıkarılan yaralılar hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 16 yaşındaki gencin durumunun ağır olduğu bildirildi. Kaza bölgede son bir yıl içinde gerçekleşen ikinci helikopter kazası. 14 Ocak’ta CH-53E Sea Stallion tipi iki helikopter gece eğitimi sırasında çarpışmış ve 12 deniz piyadesinin ölümüne sebep olmuştu. Federal Havacılık İdaresi olayla ilgili soruşturma başlattı.