Sözcü Plus Giriş

IKEA’nın Şanghay mağazasına yaşlıların girmesi yasaklandı

Çin'in Şanghay kentindeki IKEA mağazasında yaşlılar kriz yarattı... Restoranına bölümüne gidip ücretsiz kahve ile gün boyu vakit geçiren ve arkadaşlık sitelerinden buldukları partnerlerle buluşma yeri olarak burayı kullanan yaşlıların mağazaya girmesi yasaklandı.

null
Güncellenme: 15:02, 19/10/2016
IKEA’nın Şanghay mağazasına yaşlıların girmesi yasaklandı

Çinli emeklilerin işgaline uğrayan, hatta çöpçatanlık merkezi haline gelen IKEA'nın Şanghay mağazasının restoranı yaşlılara kapatıldı.

Çin devlet televizyonu CCTV'nin haberine göre özellikle salı ve perşembe günleri yaşlıların akına uğrayan IKEA restoranında oturacak yer bulamayan müşterilerin şikayetlerini dikkate alan mağaza yönetimi yaşlılara karşı önlem aldı.

Mağaza girişine asılan ‘Yemek yemiyorsanız, oturamazsınız' uyarısı ile yeni restoran politikasını duyuran mağazanın basın sözcüsü Tang Qiang, “Müşteri kartı olan herkese kahve ücretsiz. Bu nedenle burada toplanmayı seviyorlar. Mağazanın merkezi yerde olması da yaşlıların buraya gelmesini kolaylaştırıyor. Ancak son zamanlarda müşterilerimizden restoranda yer bulamadıkları için çok sayıda şikayet aldık. Yaşlıların uygun olmayan davranışları konusunda da çok şikayet var” diyerek yeni politikalarını savundu.

“KAVGA EDİYORLAR, YERLERE TÜKÜRÜYORLAR”

Mağazaya gelen yaşlıların, kahve ve kekin ücretsiz olmasına karşın bazılarının beraberinde yiyecek getirdiği, yüksek sesle konuştukları, birbirleriyle veya diğer müşterilerle kavga ettikleri hatta yerlere tükürdükleri belirtiliyor.

IKEA'nın yeni politikası sosyal medyada bir yandan desteklenirken, bazı kesimler de politikayı yaşlılara saygısızlık olarak nitelendiriyor.

(DHA)

Yayınlanma Tarihi:10:35,