Sözcü Plus Giriş

İngiltere: Suriye ordusunun vurulduğu saldırıya katıldık

İngiltere, cumartesi günü ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının ateşkesin devam ettiği Suriye'nin Deyr ez Zor kentine yaptığı saldırıya kendisinin de destek verdiğini doğruladı.

Sozcu.com.tr
17:01 -
İngiltere: Suriye ordusunun vurulduğu saldırıya katıldık

İngiltere Savunma Bakanlığı sözcüsünün yaptığı ve bakanlığın resmi Twitter hesabından da yayınlanan açıklamada, İngiltere’nin Suriye’nin Deyr ez Zor kentinin doğusuna düzenlenen koalisyon hava saldırısına destek verdiği belirtildi.

Yayınlanan son raporlarda bu hava saldırısının Reaper türü bir İHA (insansız hava aracı) tarafından düzenlenmiş olabileceği belirtilmişti.

‘KASTEN YAPILMADI’

Sputnik Türkiye’nin haberine göre açıklamada ayrıca koalisyonun bu konuda açtığı soruşturma konusunda da işbirliği yapıldığı ve Suriyeli askerlerin bilnçli olarak hedef seçilmediği kaydedildi. Rusya Savunma Bakanlığı ve Suriye ordusundan dün yapılan açıklamalarda Deyr ez Zor’daki hava saldırılarında 62 Suriyeli askerin öldüğü ve 100’den fazla askerin de yaralandığı açıklanmıştı. Pentagon’dan yapılan açıklamada Suriyeli askerlerin IŞİD militanları ile karıştırıldığı belirtilmişti.

Avustralya ve Danimarka da bölgedeki koalisyon operasyonlarına destek verdiğini belirtmişti.

Son güncelleme: 17:04 19.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more