İtalya’da mahkeme pizzayla nafaka ödenebileceğine hükmetti

İtalya’nın Padova kentinde bir mahkeme, eşinden boşanan bir pizza ustasının 300 euro’luk nafakayı pizza olarak ödemesinde sakınca olmadığına hükmetti.

İtalya’da mahkeme pizzayla nafaka ödenebileceğine hükmetti

BBC Türkçe’nin haberine göre, ülkenin kuzeyindeki Padova kentinin Villafranca ilçesinde yaşayan N.T. isimli pizza ustası eşinden boşandığında mahkeme, eski karısı ve kızına ayda 300 euro (yaklaşık 985 TL) nafaka ödemesine hükmetti. Ancak maddi sıkıntıları nedeniyle nafakayı ödemekte zorlanan adam, çareyi eski karısı ve kızına her ay 300 euro değerinde pizza göndermekte buldu.

Ne var ki bu çözümden hoşnut olmayan eski karısı, nafakayı pizza olarak değil nakit olarak almak istedi.

MAHKEME KOCAYI HAKLI BULDU

Yerel basında yer alan haberlere göre, eski eşler arasında nafaka ödeme şeklinden çıkan anlaşmazlık mahkemeye taşındı. Eski karısı, nafakayı ödemediği gerekçesiyle 50 yaşındaki N.T.'den şikayetçi oldu.

Davaya bakan mahkeme ise, N.T.'nin maddi gücü olmadığı gerekçesiyle nafakayı pizza hazırlayarak ödeyebileceğine hükmetti.

Karar yerel basında “Boşanmış bir baba kızının nafakasını mantarlı, salamlı ya da dört mevsim pizza olarak ödeyebilir mi? Eğer pizzacıysa ve yeterince kazanmıyorsa, evet!” gibi ifadelerle yer aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...