IŞİD’den Suriye’de korkunç katliam!

Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kasabası, bugün sabah saatlerinde korkunç bir saldırıya hedef oldu. IŞID'in bomba yüklü araçla düzenlediği anlaşılan saldırıda, en az 100 kişinin öldüğü iddia edildi.

IŞİD’den Suriye’de korkunç katliam!

Suriye resmi haber ajansı SANA, Garbiye mahallesindeki saldırı sonucu en az 44 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Yaralı sayısı 140 olarak verilirken, yaralılar arasında durumu ağır olanların bulunması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

FOTO: SANA

FOTO: SANA

IŞİD’in propaganda ajansı Amaq, Kamışlı saldırısını dinci terör örgütünün üstlendiğini duyurdu.

Amaq’tan yapılan açıklamada, bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırının Kürt birliklerine karşı düzenlendiği ve 100’den fazla ölü olduğu öne sürüldü.

Bölgeden ilk gelen haberlerde, Kamışlı’da iki saldırı olduğu bildirilmişti. Ancak somut bilgiler akmaya başladıkça, bomba yüklü kamyonun patlamasıyla, bir gaz tankerinin de infilak ettiği ifade edildi.

Haseke vilayetine bağlı Kamışlı, terör örgütü PKK bağlantılı PYD örgütünün denetiminde bulunuyor.

Muhaliflere yakınlığıyla bilinen Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, saldırının hedefinde güvenliği sağlayan Kürt güçlerinin merkezi ve hemen yakınındaki hükümet binaları olduğunu duyurdu.

FOTO: DHA/ Patlama Nusaybin'den de görüldü.

FOTO: DHA/ Patlama Nusaybin’den de görüldü.

Bölgede Kürt güçleri ile çatışan IŞİD ve müttefikleri daha önce de Haseke bölgesinin yönetim merkezi olan Kamışlı’yı hedef alan bombalı saldırılar yapmıştı.

NUSAYBİN’DE İKİ KİŞİ YARALANDI

DHA’nın haberine göre; Kamışlı’daki patlamanın şiddetiyle Mardin Nusaybin’de birçok ev ve işyerinin camları kırıldı. Patlama nedeniyle Nusaybin’de Ziya Gökalp Caddesi üzerindeki bir işyerinin kırılan camları Mehmet Sait Biçen (68) ve Nasrettin Dikkat’in (76) üzerine düştü. Yaralılar, Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı.

sssss,vTiACPhwJki7-GYVDqwCEQ

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...