Kosova'da 12'ncisi düzenlenen 'Şambrel Rafting'e yoğun ilgi

Kosova'da 12'ncisi düzenlenen 'Şambrel Rafting'e yoğun ilgi

Kosova'da 12'ncisi düzenlenen 'Şambrel Rafting'e yoğun ilgi

Enis TABAK – KOSOVA DHA – Kosova'nın Prizren kentinde bu yıl 12'ncisi düzelenen 40 Bunar Festivali'ne yoğun katılım vardı. Prizren'de 40 Bunar Festivali adı altında 12'ncisi düzenlenen rafting festivali büyük ilgi gördü.

Kosova genelinden su sporcularının katıldığı festival her geçen yıl büyük ilgi görüyor. Şar dağlarından eriyen karlardan oluşan ve Prizren şehrini ikiye bölen Akdere'sinde yapılan raftingde bu yıl 50'nin üzerinde genç birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

TIR ve traktörlerin şambrelleri ile yapılan ve Prizren'in Sentral bölgesinden başlayan yarışta, yarışmacılar birinci olabilmek için Akdere'nin serin sularında zorlu bir mücadele verdiler. Yarış, Prizren'in tarihi Şadırvan merkezindeki Taşköprü'de kurulan bitiş çizgisine kadar devam etti. Su sporu yarışını izleyenler arasında Kosova genelinden seyircilerin yanı sıra Kosova'da KFOR barış gücünde görev yapan yabancı misyon askerleri de vardı. Nehrin soğuk sularında dalgalarla mücadele eden yarışmacılar, suyun soğuk olmasına rağmen çok heyecanlı olduğunu söylediler. Yarış sonrası parti verildi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...