Sözcü Plus Giriş

Müslüman kadın, Trump’ın mitinginden atıldı

Trump'ın mitingine katılan Müslüman bir kadın, güvenlik görevlileri tarafından salondan atıldı

Güncellenme: 13:53, 10/01/2016
Müslüman kadın, Trump’ın mitinginden atıldı

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarından Donald Trump’ın South Carolina’daki mitingine katılan bir Müslüman kadın, Trump’ı sessizce protesto etmek isterken güvenlik görevlileri tarafından miting salonundan atıldı.

Foto: Reuters

56 yaşındaki Rose Hamid üzerinde, “Selam, barış için geldim” yazan bir tişört giydi. Ayrıca Nazi Almanyası’nda Yahudilerin takması zorunlu olan sarı Davut Yıldızı’ndan takıp üzerine “Müslüman” yazan Rose miting alanından çıkartılırken Trump’ın destekçileri de onu ıslakladı ve ‘Trump’ diye tezahürat yaptı.

Foto: Reuters

Bir uçuş firmasından görevli olan Hamid olaydan sonra CNN’in sorularını cevapladı. Hamid salondan çıkarılırken bazı kişilerin kendisine, “Üzerinde bomba var mı?” şeklinde sorduğunu söyledi. Hamid, “Bu protesto insanların başkalarını nasıl canavarlaştırıp, çirkinleştirdiğini gösterdi.” dedi.

Foto: Reuters

Rock Hill Polis Departmanı’ndan Binbaşı Steven Thompson, Hamid’in salondan çıkartılmasıyla ilgili olarak, “Kampanya müdürleri kim bir sorun yaratırsa salondan çıkarmamızı istedi.” şeklinde bir açıklama yaparak, Hamid’in Trump’ın kampanya çalışanlarının talimatı neticesinde çıkarıldığını ifade etti.

Donald Trump Aralık ayında ABD’ye Müslümanların alınmaması yolunda bir açıklama yapmıştı.

CİHAN