Sözcü Plus Giriş

Uçağın Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait olduğu öğrenildi.

Çitral şehrinden kalkan ve başkent İslamabad’a gittiği bildirilen uçakta 47 kişinin bulunduğu belirtildi.

Dış basında yer alan haberlerde, PK661 sefer sayılı uçağın Abbotabat şehrine bağlı Havelyan’daki Bodlain köyüne düştüğü yazıldı.

Uçağın düştüğü bölge böyle görüntülendi.

Uçağın düştüğü bölge böyle görüntülendi.

Fransız AFP haber ajansının Pakistan Uluslararası Havayolları sözcüsüne dayandırdığı habere göre; uçak kalkıştan hemen sonra radardan çıktı.

İNİŞE ÇOK AZ BİR ZAMAN KALA

BBC’nin aktardığı habere göre ise Çitral’den yerel saatle 15.00’da kalkan uçakla 90 dakika sonra, inişe çok kısa bir süre kala iletişim kesildi.

Pakistan ordusuna ait asker ve helikopterlerin olay yerine yönlendirildiği bildirildi

Pakistan’ın GEO TV kanalının haberinde, yolcu listesinde pop şarkıcısıyken kariyerini yarıda bırakıp kendini dine adayan Junaid Jamshed ve eşinin ismi de yer aldığı belirtildi.

42342lkdkaslsd

2006’DA BENZER BİR KAZA

Pakistan Uluslararası Havayolları 2006 yılında 44 kişinin öldüğü kaza nedeniyle uçuş güvenliği sağlama konusunda eleştiriliyordu.

Hatta şirketinin uçuşları, güvenli olmadığı gerekçesiyle 2007 yılında Avrupa Birliği ülkelerinde yasaklanmıştı.

BREZİLYA’YI SARSAN KAZA

Geçtiğimiz günlerde, Brezilya’nın üst düzey takımlarından Chapecoense kafilesinin de aralarında bulunduğu 71 kişiyi taşıyan uçak Kolombiya’da düşmüştü.

İLGİLİ HABERFutbolcuların da aralarında bulunduğu 71 kişiye mezar olan uçaktan kritik ses kaydı!Futbolcuların da aralarında bulunduğu 71 kişiye mezar olan uçaktan kritik ses kaydı!

Dağlık alana çakılan uçakta, Brezilyalı üst düzey futbolcuların yanı sıra, müsabakayı takip etmek için yola çıkan 21 de gazeteci bulunuyordu.

İLGİLİ HABERDünyayı sarsan kazanın ardından alkışlanacak hareket!Dünyayı sarsan kazanın ardından alkışlanacak hareket! İLGİLİ HABERDünyayı şoke eden uçak kazasında flaş gelişme!Dünyayı şoke eden uçak kazasında flaş gelişme!
Son güncelleme: 19:13 07.12.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more