Priştine’deki Adem Yaşari Havalimanı “World Travel Awards 2015” ikincilik ödülünü aldı

Priştine’deki Adem Yaşari Havalimanı “World Travel Awards 2015” ikincilik ödülünü aldı

Priştine’deki Adem Yaşari Havalimanı “World Travel Awards 2015” ikincilik ödülünü aldı

 DHA DIŞ HABER – 

Dünyanın en iyi havalimanları kategorisinde aday olan Priştine Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı, World Travel Awards 2015 ikincilik ödülünü aldı. Priştine havalimanı bu ödülü, son dönemlerde ana terminal binası ve ek binalara yapılan yatırımlar, yolcu ve uçuş sayısının artması, yeni teknoloji sistemlerin uygulanması, su arıtma tesisi ve çevreye duyarlı davranılması kriterlerine dayanarak kazandı.

Priştine Uluslararası Havalimanı’nın bu başarısı çok sayıda Kosovalının ve Kosova diaspora üyelerinin oyları sonucu geldi. Priştine Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı Genel Müdürü Haldun Fırat Köktürk ödül sonrası yaptığı yazılı açıklamasında, “Biz adaylık için çaba harcadık, fakat yolcuların, çoğunlukla da diaspora olmak üzere, oyları olmasaydı hiçbir zaman ikinci sıraya yerleşemezdik. Onun için minnettarız ve oylama süresince paylaşan destekleriniz için teşekkür ederiz. Biz, tüm müşterilerimiz için kaliteli hizmet vermek için özen göstereceğiz ve bu yönde kararlıyız” dedi.

Birinciliği Zürih ve Lizbon havalimanları paylaştı.

Türkiye’nin Limak şirketi tarafından inşa edilen ve işletilen Priştine “Adem Yaşari“ havalimanı Ekim 2013 yılında, Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan ve Kosova Başbakanı Haşim Taçi tarafından hizmete açılmıştı.Görüntü Dökümü

World Travel Awards ödülü

Priştine Adem Yaşari havalimanın açılışı

Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Kosova eski Başbakanı Haşim Taçi havalimanının açılışını yaparken

Priştine Adem Yaşari havalimanın World Travel Awards 2015 yarışmasında tanıtım görüntüsü
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...