Sözcü Plus Giriş

Putin ve Erdoğan’dan eş zamanlı mesaj!

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesinin ardından, gözler uçak krizinin etkilerini yeni yeni ortadan kaldıran Ankara ile Moskova'nın ilişkilerine çevrilmişti. Ancak tüm dünyanın izlediği ilişkilerde korkulan olmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Lideri Vladimir Putin, eş zamanlı-eş içerikli birer mesaj yayınlayarak, "ilişkiler bozulmayacak" dediler.

Zeynep GÜRCANLI
Güncellenme: 08:04, 20/12/2016
Putin ve Erdoğan’dan eş zamanlı mesaj!

Her iki lider, önce telefonla görüşüp anlaştılar. Ardından her ikisi de olay konusunda ilk açıklamaları, aynı dakikalarda yaptılar.

Hem Erdoğan’ın, hem de Putin’in çok benzer kelimelerle verdikleri mesaj aynı oldu; “İlişkiler bozulmayacak.”

İlginizi ÇekebilirCumhurbaşkanı Erdoğan: Andrey Karlov'un katledilmesini lanetle kınıyorumCumhurbaşkanı Erdoğan: Andrey Karlov'un katledilmesini lanetle kınıyorum

Putin, Rus elçisinin öldürülmesini  Ankara ve Moskova arasındaki iyi ilişkileri bozmayı amaçlayan ‘provokasyon’ olarak nitelendi.

İlginizi ÇekebilirPutin: Alçakça bir saldırıPutin: Alçakça bir saldırı

Erdoğan’ın vurucu cümlesi ise, “rusya-Türkiye, başımız sağ olsun” oldu. Böylece Erdoğan, Rus elçisinin öldürülmesinin, sadece Rusya’yı değil, Türkiye’yi de derinden üzdüğünü vurguladı. Erdoğan, Rusya ile iyi ilişkilerin de bozulmayacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:23:34,