Sözcü Plus Giriş

ABD’de ‘korku bombası’: Çöp kutusunda patlayıcılar bulundu

ABD'nin New York kentinde önceki gece 29 kişinin yaralandığı bombalı saldırı sonrası bu kez New Jersey eyaletinde bomba paniği yaşandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:49, 19/09/2016
ABD’de ‘korku bombası’: Çöp kutusunda patlayıcılar bulundu

ABD’nin New Jersey eyaletinde bir çöp konteyneri içine bırakılan sırt çantasında 5 adet patlayıcı düzenek bulundu.

Elizabeth kentinde bulunan patlayıcı düzeneklere bağlı bir zamanlayıcı ya da cep telefonu bağlantısı bulunamadı. Açıklamayı yapan Belediye Başkanı Chris Bollwage, patlayıcıların bir viyadüğe bırakıldığını belirtti.

“TERÖR EYLEMİ AMA BİR ÖRGÜTLE BAĞLANTISI YOK”

ABD’de önceki gece New York kentinde korku dolu anlar yaşandı. New York Valisi Andrew Cuomo, en az 29 kişinin yaralandığı patlamanın “bir terör eylemi olduğunu ancak herhangi bir uluslararası terör örgütüyle bağlantısının bulunmadığını” söyledi.

Cuomo, “New York’ta bir bombanın patlaması açıkça terör eylemidir ama uluslararası terörle bağlantılı değil. Bir başka deyişle, IŞİD bağlantısı bulmadık. Ama genel olarak bir bomba patlaması terörist eylemdir. Bunu da bu şekilde değerlendireceğiz ve takip edeceğiz” diye konuştu.

Vali, sorumluların bulunması için yetkililerin çalıştığını belirtip “Bu bombaları kim yerleştirdiyse bulup adalete teslim edeceğiz” dedi.

Patlamaya yakın başka bir bölgede de düdüklü tencereyle hazırlanan bir düzenek bulundu. Kablolara ve cep telefonuna bağlı düzenek güvenli bir şekilde kaldırıldı.

Yayınlanma Tarihi:09:10,