Rus liderden Trump’a tebrik telgrafı

Trump'ın, kampanya sürecinde "Obama'dan daha iyi bir lider" dediği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den tebrik mesajı geldi. Putin, ABD'nin 45. başkanı seçilen Trump'a tebrik telgrafı gönderdi.

Rus liderden Trump’a tebrik telgrafı

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Putin, Rusya-ABD ilişkilerinin ‘mevcut krizli durumdan’ çıkarılması ve uluslararası gündemdeki sorunların çözümü için Trump’la ortak çalışacaklarını umduklarını belirtti.

Putin ayrıca Moskova ve Washington arasında yapıcı bir diyalog kurulmasının hem her iki ülkenin halklarının hem de uluslararası toplumun çıkarlarına hizmet edeceğinden emin olduğunu kaydetti.

“PUTİN, OBAMA’DAN DAHA İYİ” DEMİŞTİ

Trump kampanya sürecinde verdiği bir söyleşide Putin ve Rusya için şunları söylemişti:  “Bu oldukça farklı bir sistem ve bu sistemi sevmiyorum. Ancak, sistem içinde Putin bizim başkanımızdan daha iyi bir lider. Birlikte çalışsaydık ve IŞİD’e gününü gösterseydik mükemmel olmaz mıydı?”

Donald Trump geçtiğimiz Aralık ayında da, Rus liderin kendisi için “yetenekli” yorumunda bulunmasının “büyük onur” olduğunu söylemişti.

İLGİLİ HABERAmerikan Seçimleri 2016: İşte Cumhuriyetçi Donald Trump'ın maceralarıAmerikan Seçimleri 2016: İşte Cumhuriyetçi Donald Trump’ın maceraları

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...