Ulaşım sorunundan bıkan öğrenci okula atla gidip geliyor

Lefkoşa'da lise okuyan Kamil Karahüseyin isimli öğrenci, toplu taşıma sorunu sebebiyle okula sık sık geç kalınca çareyi derse atla gidip gelmekte buldu.

Ulaşım sorunundan bıkan öğrenci okula atla gidip geliyor

İlk zamanlarda atla gidip gelmenin daha uygun olduğunu düşünen öğrenci, “Benzinden kurtulalım dedik şimdi de yem parası yok.” diyerek sitem ediyor.

KKTC'de toplu taşımada yaşanan sıkıntılar yolcuları farklı alternatiflere yöneltiyor. Ülkede otobüs ve minibüs seferlerinin seyrek olması, özel aracı olmayanları mağdur ediyor. Mağdurların kimi çözümü otostop çekmekle bulurken kimileri de farklı yollara başvuruyor. Başkent Lefkoşa'da Lefkoşa Türk Lisesi'nde okuyan Kamil Karahüseyin, toplu taşıma araçlarının seyrek gelmesi yüzünden sık sık okula geç kaldığı için çareyi okula atla gidip gelmekte bulmuş.

Otobüsün, evlerine yakın bir yerde geçmediğini ifade eden Karahüseyin, “Servis yarım saatte bir geçiyor. Otobüse binmek için Haspolat Çemberi'ne gitmem gerekiyor. Otobüsü kaçırıyorum. Kaçıra kaçıra eksik günlerim doluyor (devamsızlığım artıyor). Biz de kendi aramızda böyle bir çözüm bulduk.” dedi.

Şehrin ortasında atla okula gidip geldiği esnada insanların kendisine tuhaf baktığını ifade eden Karahüseyin, “Kimileri düşünceli kimileri de düşüncesiz… Yoldan çekilmemiz için boru (korna) çalıyorlar. Kimisi de kızıyor. Böyle olmamalı…” diye dert yandı.

“BENZİNDEN KURTULALIM DEDİK YEM PARASI ÇIKTI”

Ailesi hayvancılıkla meşgul olan Kamil Karahüseyin, Ayın 20'sinde ödenmesi gereken süt paraları vardı. Ayın 29'u oldu hala ödenmedi. Hayvanlar aç kaldı. Benzinden kurtulalım dedik şimdi de yem parası yok.” diyerek sitem etti. Lise öğrencisine zaman zaman atlı arkadaşları da eşlik ediyor.

CİHAN

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...