Sözcü Plus Giriş

Uyuşturucu baronu Guzman’ın hakimi sokak ortasında öldürüldü

Meksika'da, aralarında dünyanın tanıdığı "El Chapo" lakaplı mafya lideri Joaquin Guzman'ın da bulunduğu pek çok uyuşturucu baronunu hapse mahkûm eden genç yargıç suikasta uğradı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:59, 19/10/2016
Uyuşturucu baronu Guzman’ın hakimi sokak ortasında öldürüldü

Vicente Bermudez Zacarias, başkent Mexico City’ye 60 km mesafedeki evinin önünde, sabah koşusu yapmaya çıktığı sırada vurularak öldürüldü.

Kısa mesafeden sıkılan kurşunla başının arkasından vurulan 37 yaşındaki yargıç olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yüksek mahkemede Bermudez’in anısına saygı duruşunda bulunurken, soruşturmanın en kısa zamanda sonlandırılması için çalışılacağı açıklandı.

Bermudez, 2014’te yakalanan Sinaloa kartelinin lideri El Chapo’nun davasının yanı sıra Zetas kartelinin önemli isimlerinden Miguel Trevino’yu da hapse atan hakim olarak da biliniyor.

FILE PHOTO: Joaquin "El Chapo" Guzman is escorted by soldiers during a presentation in Mexico City, January 8, 2016. REUTERS/Tomas Bravo/File photo

Trevino ülkenin en yüksek güvenlikli hapishanelerinden Altipano’da tutuluyor. Altipano, hakim Bermudez’in evine oldukça yakın mesafede bulunuyor.

Yetkililer henüz Bermudez’in neden öldürüldüğüne dair bir ipucu bulunamadığını açıklarken Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto da soruşturmanın başsavcı tarafından titizlikle yürütüleceği konusunda söz verdi.

Yayınlanma Tarihi:09:53,