4. Irmak Bienali’nin teması ‘Oyun ve oyuncaklar’

“Oyun ve oyuncaklar” temasına vurgu yapılan 4. Irmak Bienali kapsamında, ihtiyaç sahibi bir anaokulunun eğitici oyuncak ihtiyaçları karşılanacak.

4. Irmak Bienali’nin teması ‘Oyun ve oyuncaklar’

Irmak Okulları, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Irmak Bienali ile öğrencilere sanatın farklı ve derin içeriklerini yaşatmayı, ortak sanatsal bir proje çerçevesinde farkındalık uyandırmayı, tüm sanatseverlerle paylaşmayı ve Bienali bir sosyal sorumluluk projesiyle de desteklemeyi hedefliyor. 4. Irmak Bienali’nin teması ‘Oyun ve oyuncaklar’

HAYATIN KENDİSİ BİR OYUN

Irmak Okulları öğrencileri, her bienalde “Sanat farklı sözler söylemeli!” yaklaşımından hareketle; 1. Bienal organizasyonunda “Hayaller” , 2. Bienal organizasyonunda “Zaman”, 3.Bienal organizasyonunda “Gözler” temasıyla yaratıcılıklarını sergilediler. Şimdi de 4'üncüsü gerçekleştirilecek olan Bienal ile “Oyun ve oyuncaklar” temasına vurgu yapıldı ve hayatın kendisinin bir oyun olduğu ve insanların bu oyunun içerisinde yer aldığını ifade eden ürünler ortaya çıkarmak hedeflendi.

Bienal kapsamında Irmak Okulları, öğrencilerini sanatçılarla buluşturarak atölye etkinlikleri planladı. Öğrenciler, iki ve üç boyutlu oyun ve oyuncak temalı ürünler ortaya çıkardı. Bienal ürünleri Haziran ayından itibaren bir ay süreyle Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar sergi alanlarında da yerini alacak. Her bienalde olduğu gibi bu bienalde de sosyal sorumluluk projesi geliştirmek önemsendi. 4.Irmak Bienali kapsamında ihtiyaç sahibi bir anaokulunun eğitici oyuncak ihtiyaçları karşılanacak. Bunun için okul bünyesinde kampanyalar düzenlendi.

4.Irmak Bienali, 5 Mayıs 2016 tarihinde saat 17.00'de Irmak Okulları Kültür Merkezi'nde yapılacak açılış töreniyle sanatseverlerle buluşacak. Öncelikle okul içerisinde sergilenecek çalışmalar Haziran ayından itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı sergi alanlarında 1 ay süreyle gezilebilecek.

Loading...