Sözcü Plus Giriş

Ankara Üniversitesi’nden teröre karanfilli tepki!

Patlama yerine giderek karanfil bırakan Üniversite-İş Dünyası Platformu, teröristin taziye çadırına giden HDP'li milletvekiline de tepki gösterdi.

Güncellenme: 15:12, 26/02/2016
Ankara Üniversitesi’nden teröre karanfilli tepki!

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve üniversite yönetimi, Ankara'da 29 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının yaşandığı noktayı ziyaret etti, kırmızı karanfil bıraktı. Erkan İbiş, “Patlamaya neden olanların çadırına gidenleri kınıyorum” dedi.

Patlama yerine giderek karanfil bırakan Üniversite-İş Dünyası Platformu, teröristin taziye çadırına giden HDP’li milletvekiline de tepki gösterdi.

29 kişinin yaşamını yitirdiği ve 81 kişinin yaralandığı menfur saldırının ardından Üniversite-İş Dünyası Platformu olay yerine ziyarette bulundu. Platformu oluşturan Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş ve 20’ye yakın öğretim üyesi, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ile Ankara Sanayi Odası Başkan Vekili Mehmet Doğanlar ve yönetim kurulu üyeleri, patlama yerine giderek kırmızı karanfil bıraktılar.

“ÇADIRA GİDENLERİ KINIYORUM”

Patlamayı gerçekleştiren teröristin taziye çadırına giden HDP’li milletvekiline Üniversite-İş Dünyası Platformu adeta lanet yağdırdı. Heyet, “Terörü de lanetliyoruz teröristin taziye çadırına gideni de” derken, Rektör Erkan İbiş şunları söyledi:

“Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyen hain eller emellerine ulaşamayacaklar ve başaramayacaklar. Vicdanı olan herkes bu acıyı paylaşmayı üstüne görev edinmelidir. Buna neden olanların çadırına gidenleri kim olursa olsun kınıyorum. İnşallah böyle acıları bir daha görmeyiz, böyle anları bir daha yaşamayız. Daha aydınlık ve mutlu günlerde birlik beraberlik içerisinde oluruz.”

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

TÜSİAV Başkam Veli Sarıtoprak ise olayın kendilerini son derece üzdüğünü ifade ederek, “Ülkemizin birliği, dirliği, bütünlüğü bizim için çok önemlidir. Bu konuda hükümetimizin de yanındayız devletimizin de yanındayız. Teröristin cenazesine giden HDP’li milletvekilini lanetliyorum. Bunlara sahip çıkanlara lanet olsun” dedi.