Sözcü Plus Giriş

‘Beslenme dostu okul’ TED Rönensans oldu

TED Rönesans Koleji, Dünya Sağlık Örgütü’nün 17 ülkede uyguladığı ve ülkemizde Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yürütülen uluslararası programla “Beslenme Dostu Okul” sertifikasını almaya hak kazandı.

10:25 -
‘Beslenme dostu okul’ TED Rönensans oldu

Uluslararası standartlarda sunduğu eğitimle 21. Yüzyılın becerilerine sahip bireylerin yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji, sağlıklı beslenme alanındaki başarılı uygulamalarıyla “Beslenme Dostu Okul” sertifikasını almaya hak kazandı.

“Beslenme Dostu Okul” programı, yetersiz ve sağlıksız beslenme nedeniyle çocukların ve gençlerin gelişiminde yaşanan sorunların önüne geçmek için Dünya Sağlık Örgütü tarafından geliştirildi. Şu anda 17 ülkede uygulanan program ülkemizde Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yürütülüyor. Programa başvuran okullar beslenme, sağlık ve hijyen kriterleri kapsamında denetleniyor ve uygun standartlardaki okullar “Beslenme Dostu Okul” sertifikasına layık görülüyor.

TED Rönesans Koleji Kurucu Okul Müdürü, Pedagog İpek Ak; “Okulumuz kurulduğu günden itibaren gerek sağladığı sağlık ve hijyen koşulları gerek dengeli beslenmeye verdiği önemle ‘Beslenme Dostu Okul' kimliğine sahip. Aldığımız sertifika ile bunun altını bir kez daha çizmekten memnunuz. Programlarımız ve uygulamalarımızla öğrencilerimizin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması sağlıklı bir toplum için öncelikli hedeflerimiz arasında. Çocukların obezite gibi günümüzde karşı karşıya kaldığı pek çok sağlık sorunu, eğitim hayatlarında doğru yönlendirmeleriyle aşılabilir. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve örnek teşkil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more