Best Buddies eşleştirmelerinde öğrencilere futbolcu desteği!

Farklı gelişim gösteren bireylerle, bu engeli olmayan gönüllüleri arkadaş yapan Best Buddies programına MEF Lisesi'nin gönüllü öğrencileri de dahil oldu.

Best Buddies eşleştirmelerinde öğrencilere futbolcu desteği!

Best Buddies, uluslararası bir sivil toplum girişimi. Kelime anlamıyla en yakın arkadaş anlamına gelen bu sivil girişim, hayatınızda yeni bir arkadaşa yer vermeye olanak sağlıyor ve Best Buddy olarak sizi bir arkadaşla eşleştiriyor. MEF Lisesi öğrencileri de,  bu projede yer alabilmek ve Best Buddy olarak bir arkadaşla eşleşebilmek için gönüllü oldu. Best Buddies Eşleştirme Töreni MEF Okulları Ulus Kampüsünde gerçekleştirildi.

Hayatlarında yeni bir arkadaşa yer verme olanağı bulan liseli gençleri bu törende aileleri, öğretmenleri ve futbolcular Ayhan Akman, Kerem İnan ve Soner Tolungüç de destekledi. 

MEF Okulları Ulus Kampüsünde düzenlenen Best Buddies Eşleştirme Töreninde, MEF Lisesinden on yedi gönüllü öğrenci ile Kılıç Ali Paşa Ortaokulundan farklı gelişim gösteren iki birey ve Hayat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinden farklı gelişim gösteren sekiz birey bir araya geldi.

ÜNLÜ FUTBOLCULARDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Hayatlarında yeni bir arkadaşa yer verme olanağı bulan liseli gençleri bu törende aileleri, öğretmenleri ve futbolcu abileri de destekledi.

Ayhan Akman, Kerem İnan ve Soner Tolungüç'un katıldığı tören, tüm katılımcılar için heyecan vericiydi. Eşleşme çekilişi sırasında ünlü futbolcuların yaptığı çekiliş, en büyük alkışı aldı. Törende sekiz eşleşme gerçekleşirken, eşleşemeyen lise öğrencileri bir yıllık programda yer alan diğer etkinliklerde görev alacaklar.

HERKESİN ORTAK FAYDA SAĞLADIĞI BİR OLUŞUM 

Program; farklı gelişim gösteren birey ile  eşleştirilen MEF Lisesinden gönüllü öğrencilerin bir yıl süresince  haftada bir gün telefon ya da sosyal iletişim ağları üzerinden bağlantı kurmaları, ayda iki kez yüz yüze görüşmeleri, MEF Lisesi öğrencilerinin “Liderlik” ve “Farklı Gelişen Bireylere Doğru Yaklaşım” konularında uzmanlardan eğitim almaları, okulun organize ettiği dört etkinliğe (kahvaltı, sanatsal-sportif faaliyet, gezi) katılmaları şeklinde sürdürülecek.

Best Buddies Turkey'in genel amacı; farklı gelişim gösteren birey ile bu engeli olmayan gönüllüler arasında arkadaşlık programı yaratarak, farklı gelişim gösteren bireyin toplumda; sosyal birey olarak kabul etme ve kabul görme yolunda adım atmasını sağlamak.

 Türkiye'de Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) tarafından yürütülen programa katılan  gönüllü öğrenciler uluslararası bir sertifikaya da sahip olacaklar.

Best Buddies Nasıl İşliyor?

BB için farklı gelişim gösteren birey (BUDDY) ile eşleştirilen GÖNÜLLÜ ile bir yıl süresince aşağıdaki programları uygulama taahhüdünü içerir:

– Telefon

– E-posta

– SMS

–  Mektup

–  Sosyal Medya İletişim Paylaşımları, Haftada Bir Kez

–  Ayda iki kez yüz yüze görüşme

Loading...