Sözcü Plus Giriş

“Eğitimde Kemalizm yerine sizi sileceğiz”

CHP'li Arslan, Eğitim Bir- Sen Genel Başkan Yardımcısı Olçum'a seslendi: "Eğitimde Kemalizm yerine sizi sileceğiz, hiç boşa telaşlanmayın"

Güncellenme: 12:40, 31/03/2016
“Eğitimde Kemalizm yerine sizi sileceğiz”

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Eğitim Bir- Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum’un, “Kemalist ruhu müfredatımızdan arındırmalıyız” sözüne tepki göstererek “Eğitimde Kemalizm yerine sizi sileceğiz, hiç boşa telaşlanmayın. Kemalist eğitim, sizin eğitime bıraktığınız virüslerden arındıkça daha da gelişecek” dedi.

CHP’li Arslan, Eğitim Bir- Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum’a seslendi: “Eğitimde Kemalizm yerine sizi sileceğiz, hiç boşa telaşlanmayın”  

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Eğitim Bir- Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum’un Burdur’da yaptığı konuşmada, “Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor” sözlerine yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

“KEMALİST İLKELER HER ZAMAN DİMDİK AYAKTA OLACAKTIR”

CHP’li Arslan, bu açıklamayı yapanların laik eğitime alerjisi olan, kadrolaşmadan başka derdi olmayan kişiler olduğunu öne sürerek, “Ancak boşuna uğraşıyorlar, arkamızda mevcut iktidar var diye güveniyorlar, akıl almaz açıklamalar yapıyorlar. Boşuna güvenmesinler, Abbas yakında yolcudur. O nedenle eğitimde Kemalist ilkeler her zaman dimdik ayakta olacak, hiçbir zaman silinemeyecek, siz de silmeye kalkmayın! Eğitimde Kemalizm yerine sizi sileceğiz, hiç boşa telaşlanmayın. Kemalist eğitim, sizin eğitime bıraktığınız virüslerden arındıkça daha da gelişecek. İktidar partisi güdümlü çakma sivil toplum örgütlerinden ne bağımsız bir duruş, ne de yaratıcı bir düşünce çıkar” dedi.

Kemalist ruhun, Türkiye’yi bağımsız yapan, din ve mezhep kavgasından uzak tutan, Orta Doğu bataklığına çekilmek istenen ülkemizi ayakta tutacak olan tek ve yegane görüş olduğunu belirten Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“KEMALİZMLE BEYHUDE BİR HESAPLAŞMA VAR”

“Ne yaparsanız yapın bu ülkenin temeli Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılmış olup ilelebet yaşayacak ve payidar kalacaktır. Bu gibi derneklerin, sendika adı altındaki ucubelerin medeniyetten anladığı şey, daha fazla ayrımcılıktır. Onların istediği şey, daha çok dini ilkenin yaşama ve eğitime hakim olmasıdır. Onların fikrinde eğitimde eşitlik yok, kadın ve erkeğin doğuştan farklı olduğu önyargısı var. Kadına hayatta bambaşka bir alan açan, eşitliği temel sayan Mustafa Kemal’in öngörüsü bunlarda zerre kadar yok. Onların düzeninde kız çocuklarına eğitim yok, hayattan uzaklaştırma, eğitimden koparıp küçük yaşta eve kapatma var. Onların düzeninde Köy Enstitülerine, öğretmen okullarına alerji var, Türkan Saylan’ın emeğine ve bugün Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış kardelenlerine iftira atmak var. Onların düzeninde bunca çocuk taciz ve tecavüzüne, bu kadar çocuk yaşta evlendirmeye ses çıkarmak yok, Kemalizmle beyhude bir hesaplaşma var. Çocuk istismarlarına karşı hiç sözleri yok.” DHA

Yayınlanma Tarihi:12:56,